Снимка: БГНЕС

Управляващият орган на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" започна проверка на проекта на столичния район "Красно село" по мярката "Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания - Компонент 3", след медийни публикации за разпределението на средствата по проекта, съобщиха от социалното министерство.

Ръководителят на Управляващия орган сезира Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ) и Главната инспекция по труда (ГИТ), които да се произнесат по компетентност дали има нарушения при управлението на проекта.

До момента ОПРЧР е извършила една проверка на място за изпълнението на проект "Район Красно село - по-близо до гражданите - патронажна грижа". Обект на проверката са постигнатите резултати от проекта, в т.ч. брой нуждаещи се, получили услуги в дома си от екипите на "Патронажна грижа".

Още по темата

УО на ОПРЧР ще извърши проверки на всичките 17 столични района, които предоставят услуги по мярката "Патронажна грижа за възрастни хора и лица с увреждания - Компонент 3".

Скандалът избухна вчера. Според информация на финансовата комисия на Столичния общински съвет кметът на район "Красно село" - Росина Станиславова, е платила на себе си и служители 1/3 от парите за възрастни с COVID-19, като е сключила договор със себе си.

Тя призна, че управленският екип по проекта е от 5 души, а възнаграждението им, сред които е и самата тя, е малко над 41 000 лв.

По думите на Станиславова всеки ръководител по този проект получава финансови средства, като нейната заплата като кмет е 2400 лв. с осигуровките и е получила 7600 лв. допълнително за целия период на програмата.

"Имаме ли друг районен кмет, който сам е сключил договор със себе си?", попита Георги Георгиев, председател на ресорната комисия. Според него не е постъпила информация, че друг кмет е сключил договор сам със себе си.


 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase