Снимка: БГНЕС
fallback

Нашата цел в никакъв случай не е избори 2 в 1. България няма необходимост от избори. България има нужда, да има диалог между партиите в управлението и да работим в интерес на страната. Но ако продължават да се правят такива разделителни линии и поставяне на ултиматуми, разбира се, изходът от една такава ситуация би бил избори. Това предупреди в интервю пред БНР депутатът от ГЕРБ-СДС Теменужка Петкова.

Тя категорично заяви: "Аз се надявам на един конструктивен диалог и да се излезе от тази патова ситуация, но ако все пак се стигне до избори, българските граждани трябва да знаят, че вината не е в ПП ГЕРБ".

Петкова, която беше министър на енергетиката напомни, че "на първо място, за нас от ГЕРБ-СДС, е много важна ротацията , която беше договорена за управленската програма, да се случи, както сме се споразумели. След първите 9 месеца, през които премиер е акад. Николай Денков след това Мария Габриел става министър-председател, МВнР остава под ръководството на ГЕРБ, а Денков поема поста вицепремиер и министър на образованието", аргументира се Петкова.

И допълни, че "след като МВнР до настоящия момент е на ПП ГЕРБ, логично е след тази ротация и след като Денков желае, а и така е договорено, че ще поеме образователното министерство , МВнР да остане за ГЕРБ".

"Не виждам нищо по-ясно и естествено Външно да остане за ГЕРБ, тъй като това е единственото министерство, което имаме в рамките на това правителство. И аз тук не мога да си обясня, откъде дойде тази амбиция на нашите партньори от ПП-ДБ, да заемат всички постове в правителството с 32 депутати", коментира Теменужка Петкова.

Тя предупреди, че "ако направим бърз прочит на това, което каза акад. Денков преди дни, че МВнР е нужно на ПП-ДБ, за да се чува гласът на ПП навън, то това е много обезпокоително".

"Защото, ако някой си мисли, че може да управлява Външно министерство, за да прави реклама на Продължаваме промяната, това е много опасно. Защото Външно министерство трябва да говори с гласа на България, така както досега винаги е било и както Мария Габриел показа, как трябва да се управлява МВнР , защитавайки българския интерес", каза Петкова.

Тя обясни, че има възможност и друг, но от ГЕРБ, да поеме Външно министерство, след като в последните дни се спряга името на Марин Райков.

"Това е възможно, няма пречка това да се случи. Ние държим и ще отстояваме МВнР. Имена за министри не са коментирани. Със сигурност мога да кажа, че в тази сложна геополитическа обстановка, в която се намираме, Външно министерство се нуждае от един безспорен професионалист на поста министър, човек познат в дипломатическите среди, които е приет навсякъде. Тук не бива да правим експерименти Това не може да бъде канал за реклама, на която и да било политическа партия, това е недопустимо", каза Теменужка Петкова.

И потвърди, че очакват анализа на Денков – Габриел за министрите и министерствата през изминалите 9 месеца, за да се реши кои ще бъдат сменени и кои остават при ротацията.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

25

Анонимен

преди 2 месеца

Тази окекерчената откога започна да разбира и от външните работи на България? Оплеска и съсипа енергетиката с подаръците за гинка, минка и сие мафиоти и тръгнала акъл да раздава! Неадекватницата решила,че може да говори от името на цяла България,която според нея нямала нужда от избори,имала нужда само от тях! А забравя ,че парламентът има рейтинг от само 8%! Но това за теменуга няма никакво значение! Важното е да са на лапачкта,да говорят глупости и да получават много пачки! Оставка,безделници!

24

Анонимен

преди 2 месеца

Сложи си още едни пенджори и ще видиш!

23

Евроатлантик

преди 2 месеца

Теменужка май забрави, че това правителство е с мандата на ПП-ДБ и е напълно нормално всички министри да са техни. Като толкова искат министри от ГЕРБ, да бяха съставили правителсто с техния мандат. Няма кослиция, така че нямат никакво право да искат министерски кресла. ГЕРБ и ДПС просто подкрепят евроатлантическия кабинет, но не участват в него.

fallback