Снимка: БГНЕС
fallback

"Надявам се да не се стигне до фалити на фермери. Но по-правилно беше правителството да състави политики за развитието на земеделието за следващите 2-3 години и земеделците да се адаптират към тях и да ги изпълнят, а не да вземат решения в 6 без 10 или в 6 без 5, каза пред bTV Явор Гечев, съветник по селското стопанство на президента и бивш земеделски министър.

„Протестът на зърнопроизводителите е за политики, но не е политически“, каза той.

"Аз, ако бях, първо временно щях да спра вноса на зърно от Украйна заради различните преговори, които са в момента с украинската държава. Говори се за някакви споразумения. Тези споразуменията, ако искат да ги подпишат, но с механизъм. И в него да пише, да, вкарваме един милион тона слънчоглед, но само това от Украйна. Приветствам такъв подход, но за съжаление това трябваше да се свърши в предходните 100 дни, а не сега да започне след самата забрана", добави Гечев.

"Министерство на земеделието се оказа като в небрано лозе, защото то не защитаваше тая политика на българските интереси, но пък служебното правителство нямаше право на законодателни инициативи. Как да промениш нещо, което е в закона", каза още Явор Гечев.

"Таванът на субсидиите се договори в един мол при правителството на Кирил Петков", посочи той.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

Анонимен

преди 7 месеца

Не само производителите трябва да протестират,а всички.Дават им снаряди с обеднен уран,а вие ще внасяте...Ненормална работа!Да мутираме ли искат?Да внимават какво си пожелават,че може да се появи някой като от "Х-мен" хаха.

6

Земеделците

преди 7 месеца

Да си продадат земята на Монсанто на безценица, като украинците - те такива политики за фалиране. Изтрепаха на хората кравите, че били луди, свинете, че били чумави и пилците, че с грип, направиха горивата двойни, а тока троен и захванаха да внасят от Украйна.

5

Анонимен

преди 7 месеца

Премиерът на Хърватия заяви, че няма намерение да допуска украинско зърно на вътрешния пазар на страната. Позицията и желанието на Хърватия е следното: ние сме транзитна страна, а не страна, която ще получи огромно количество украинско зърно, което е по-евтино от нашето, каза Пленкович.Според него вносът на такива продукти ще доведе до факта, че нашите фермери ще бъдат в беда.

fallback