Снимка: БГНЕС
fallback

Държавата не може да определи процента на надценка, тъй като във всеки бизнес и стока се калкулират различни цени. За да паднат цените на храните, трябва да имаме родно производство, освен това трябва да се подмени екипа и ръководството на КЗК.

Oще по темата
Това каза за Нова Нюз Искрен Арабаджиев от "Продължаваме Промяната"

По думите му голяма част от евросубсидиите отиват в няколко големи зърнопроизводители. "Производството на доматите и краставиците е съсипано, стига сме давали само за зърно. Произвеждаме пет пъти повече, отколкото потребяваме. Малките и средните производители и фермери трябва да се подкрепят. Внасяме 8 пъти повече храни, отколкото изнасяме. Закрихме си българското производство на плодове и зеленчуци. Да увеличим средствата в земеделието е сред нашите приоритети", обясни той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

49

777

преди 1 година

Ами нали затова първо закопахте родното производство!

48

Анонимен

преди 1 година

Нашите печелбари също са в играта с високите цени ,защото продават по високи цени от европейските а не под техните цени ,а само се оплаквст че внасят по ниски цени от ЕС

47

Един Българин

преди 1 година

За зърнарите е прав. Не може да даваш субсидия на декар без мисъл че житото се гледа с трактор, а за плодове и зеленчуци трябват хора, на които да се плаща. Моделът "Илчовски"--> "Шкафчев" няма как да ни стабилизира цените. Вносът също не е решение защото сме малък пазар. Трябва диференцирана ставка.

fallback