Снимка: БГНЕС
fallback

"Избирателната активност не е толкова тревожна, колкото изглежда.

Oще по темата
Отново влязохме в тази парадигма да търсим виновни. Има един проблем и той е, че 2/3 от българите не се чувстват политически представени, затова не са отишли да гласуват. Вторият проблем е защо започват да се търсят извинения между партиите отново да не чуят гласа на избирателите."

Това мнение изрази в интервю за БНР Любомир Стефанов, политолог, преподавател в Нов български университет.

"Не виждаме именно онова, заради което избираме политиците си – тип лидерско поведение. Няма водачи, които да застанат. Да, има много вождове. Очевидно индианците все по-малко стават и затова не гласуваме, но го няма този разговор след изборите какво се случва. Гражданите не отидоха да гласуват, защото не чуха разговора след изборите кой с кого ще се хване под ръка и таз работа – управлението на държавата, ще я свърши. Не защото му харесва, а защото така се прави. Политиците не ги избираме да се харесват, това не е някакво ново шоу, риалити. Политиците обичат така да го разглеждат."

По думите му БСП не е успяла "да се обясни", тъй като не е била субект, а "притурка към ПП в предишното управление".

Според Стефанов разговорът за оставките в БСП е "странен и неуместен" и е вътрешен въпрос за партията.

"По същия начин може да се запитаме защо Кирил Петков и Асен Василев не подават оставки, тъй като партията им губи четвърт от гласовете от предходните избори. Или куп други партии, които си свиват резултата. Само "Възраждане" го увеличава.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

8

Анонимен

преди 1 година

ЧЕРВЕН ,,ПОЛИТОЛОГ" .....

7

Анонимен

преди 1 година

Който не си извади поуките от действията на ИТН и техния водач, скоро отива при тях, отива под бариерата за влизане в Народното събрание и в забравата. Никой на избори не отива за булка, а избира представители за работа.

6

Анонимен

преди 1 година

Политиците си харесват идеите щом се записват по партии за мандати,а там вътре по партии харесват се или не в зависимост кой за колко мандата се записал и го вписали от името на партията по райони,че да вършат работа харесват ли се или не си остава вътрешна работа като работа за партията чийто членове са,че да се издържа тя от членски внос на всеки член в нея чиято идея са харесали за организирано разпределен труд също като за професионална ориентираност на избор за професия с общ. значимост.

fallback