fallback

Днес се очаква да бъде готова управленската програма за потенциален кабинет на Асен Василев с хоризонт от половин година. До петък "Продължаваме промяната" ще продължи да търси необходимите 121 гласа в парламента за подкрепа.

От партията на Кирил Петков си стиснаха ръцете с БСП и "Демократична България", а независимите депутати от ИТН заявиха подкрепа, но с условие.

При едно ново правителство сега ще бъдат почти същите хора от предишното, просто ще се разместят позициите им в МС. Стилът, поведението, начинът на вземане на решения, доминирането на определени интереси ще ги виждаме и сега. Различен ще бъде министър-председателят. Това заяви политическият психолог проф. Антоанета Христова пред Bulgaria ON AIR.

Политологът доц. Татяна Буруджиева посочи, че първата разлика сега е, че евентуалното ново правителство ще има програма.

"Правителството се опитва да бъде структурирано, действията на Асен Василев са абсолютно последователни в рамките на поведението на Кирил Петков. Те търсят подкрепа на отделни народни представители, а не подкрепа за политики. Изморихме се да слушаме колко е важно депутати да напуснат партиите си и да отидат при тях", коментира тя.

Според доц. Буруджиева политическото номадство е изключително вредно за политическите процеси и не може да има нищо по-различно в следващото управление.

Проф. Христова изрази мнение, че "Продължаваме промяната" не спира да прави "антисистемна революционна политика в България".

"Преди 2 г. се стартира опит за псевдореволюция. Те отричат съществуването на партиите, опитват се чрез разбиването на партиите, авторитета им и смисъла на партийната подкрепа да унищожат разбирането за парламентарно представителство", смята политическият психолог.

По думите ѝ от "Продължаваме промяната" са демотивирали хората да участват на избори.

Според доц. Буруджиева големият проблем в момента няма да бъдат политиките, а самите личности.

"В предизборната кампания обикновено се очертават основните приоритети и по кое време в мандата ще бъдат изпълнени. Една програма винаги е позитивна, по-важното обаче при тези лица сега е кой ще прави нещата", отбеляза политологът в студиото на "България сутрин".

Хората не се интересуват от "червените линии" на партиите, а от своите проблеми - цените, кризите, войната, смята тя.  

Запитана какъв е изходът от политическата криза, проф. Христова заяви: "Няма изход. Отношенията един към друг са на ниво унищожаване. Популистките партии, каквато е "Продължаваме промяната", са пример за такива, които се превръщат в авторитарни и тоталитарни".  

Политологът изтъкна, че от "Продължаваме промяната" се опитват в момента да привлекат депутате не само от ИТН, но и от други политически партии.

Събеседниците са на мнение, че нови избори са необходими, а след тях вече ще се оформи правителство.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

18

Ангелина

преди 1 година

До Ангелина- продължение от коментара ми под номер 18- Двете най- видно платени"анализаторки" и всичко ,което завършва на ...ки,да говорят за морални категории е меко казано цинично!

17

Ангелина

преди 1 година

Двете най- видни от "номадството на политическите процеси" се "възмущават".Олицетворение на авторитарни и тоталитарни партии в НС в момента са - ГЕРБ ,ДПС ,Възраждане ,ИТН...в тях няма лично мнение ,а се спуска от ПЛЕНУМА НА ПАРТИЯТА и както каже "главният вожд" ,без да се слуша "различното мнение" ,на принципа:"Когато АЗ КАЖА ,значи е така" и от една песен на една от партиите ".....тук се слуша само моята воля"!От ПП и БСП има хора ,които по- конкретни политики имат различни позиции.

16

Анонимен

преди 1 година

Тези лели са се доказали като платени, на тях вяра нямам, работата за герб от много време. Герб имат много хора на хранилката.

fallback