Снимка: Президентство
fallback

Президентът Румен Радев покани френския бизнес да инвестира у нас на среща в Париж с водещи компании в сферата на авиационната промишленост, земеделието, отбраната.

"Това е реална възможност за осъществяването на взаимноизгодни партньорства, която ще бъде подкрепена от всички български институции", е заявил той.

В срещата участваха представители на AIR France, Latecoere, Malterie Soufflet, Total, Nexter, Dassault Aviation, Thales, както и френският клон на Coca Cola, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

България не е голяма по броя на своето население, а с качеството на младите хора и работната си сила, посочи президентът и припомни, че българските младежи винаги заемат първите места на международните олимпиади по информатика и математика, а секторът на информационните и комуникационните технологии е сред най-бързо развиващите се у нас.

Държавният глава посочи също така, че дълги години страната ни е била подценявана заради различни проблеми, но днес е член на Европейския съюз, което е фактор за политическа и икономическа стабилност и за привличането на повече инвеститори. 

Като конкуретни предимства на България, Румен Радев открои ниския корпоративен данък, ниските разходи за установяване и производство, реформираща се дуална образователна система, стабилните макроикономически показатели и преди всичко качеството на работната сила.

"Географското разположение на България осигурява достъп не само до общия пазар на ЕС, но и до пазарите на съседните региони", отбеляза президентът и подчерта възможността летище София да се превърне в логистичен център за авиационен ремонт и поддръжка в Югоизточна Европа. 

Според представителите на бизнеса страната ни е водеща по отношение на квалификацията на своите работници в региона на Югоизточна Европа.

Те представиха пред българския държавен глава дейността на своите компании, както и намерението си за установяване на сътрудничество с български фирми или разширяване на своя бизнес в България. Предстои в страната да започне производство на части и компоненти за самолетната индустрия, изразени бяха намерения и за технологичен обмен и индустриално партньорство с български фирми в сферата на отбраната.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

16

От Германия

преди 6 години

Ха-ха...те българските се чудят как всички да избягат...😀

15

Анонимен

преди 6 години

Ние трябва да се присъединим към вишеградската четворка заедно с Румъния,Македония.Унгария и Чехия също имат инвестиции,но... СЪВМЕСТНИ,а не изцяло чужди,което не ги превръща в роби.

14

Анонимен

преди 6 години

За да строиш самолети ти трябва поне инженерно - той хвали нашето средно ? и вместо да сме транзитьори той прави логистичен център ремонтьори - демек всички Еърбъси тука да ремонтират .

fallback