Снимка: архив "Булфото"
fallback

България ще произвежда сама бронирани машини за сухопътните сили и кораби за флота, които са нужни за превъоръжаването на армията.

Това обяви военният министър Красимир Каракачанов в интервю за руската държавна агенция ТАСС. В него Каракачанов обясни и че съветската техника, която използва авиацията ни, е остаряла и има нужда от нова.

"С руска помощ и усилията на български специалисти съветската техника в Българската армия се държи в изправност, но истината е, че тя е остаряла и вече има нужда от ново въоръжение за авиацията, флота и пехотата", каза Каракачанов, цитиран от bTV.

Според него България трябва да си произвежда самостоятелно техниката за флота и сухопътните сили.

Oще по темата

"Самолети никога не сме правили (всъщност сме, но до 50-те години – б.р.) и едва ли ще можем да правим в бъдеще. В същото време можем и трябва да строим кораби и бронирани машини, докато същевременно решаваме и проблемите с превъоръжаването на армията. Това е скъпо удоволствие, но ние сме длъжни да си платим за него, защото ситуацията в света е много неспокойна", обясни още военният министър.

Той коментира и отношенията между България и Русия.

"Когато говорим за българо-руските отношения, ние не трябва да говорим само за Руско-турската война. В нашата история е имало и моменти, когато сме се движили в различни направления, но това не е основание за разваляне на отношенията в момента. Смятам, че отношенията между България и Русия трябва да се развиват спокойно – като между две държави, които нямат какво да делят и които имат много допирни точки в културата, езика и историята", обясни Каракачанов.

Той е категоричен, че членството в НАТО и ЕС не се поставя под условие. Министърът обясни, че Евросъюзът се нуждае от реформиране, но в неговото "многообразие" няма нищо лошо.

Каракачанов коментира, че Западът и Русия имат общи проблеми в сферата на сигурността по линия на екстремизма, а в същото време споделят общ интерес от икономическо сътрудничество и така фактор за разделението остават само „политическите различия”, които могат да се преодолеят с преговори.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

72

прост простак

преди 3 години

ние произвеждахме лека бронетехника,подготвяхме се и за тежката,ама горби ни изпревари,трябваха още 7-8 год да започне тежкото бронетанково машиностроене.двата основни завода са складове за чекий. в работещият завод бяха около 25 хил човека основни с спомагателви р-ци. всичко е на кота 0, за ИТР кадри и дума да не става-по-голямата част е в земята.,ВУЗ-овете по машиностроителните специалности имат символичен брой студенти,-до 8-9 студента ние бяхме 750 само един курс през 1976.

71

Показалец

преди 6 години

Абе чета и не вервам! Този освен дебел явно е и ***. От къде такъв ресурс да набавим сега у нас за военно производство - финансов, технически ......................т.н. или това ще е възможно след 100 години? Имаше навремето едни малки верижни тракторчета Булгарчета, може би ще ги преправим на танкове и БТР или мотокарите ни, които света купуваше заради стоманата и веднага ги претопяваше. Какво му стана на този, че заговори пълни небивалици?

70

Среден пръст

преди 6 години

Скоро идва сезона на черешите, пресните картофи и домати.Нямам нищо против Каракачанов, но ..................Къде си тръгнал бе браче. Ти имаш ли си представа какви мощности и какъв ИТР е необходим за високо технологично тежко въоръжение. Иначе да си помечтаем не е лошо. Ама мечтите не са масло и не можеш да ги намажеш на хляб.

fallback