Лютви Местан. Снимка: архив, БулФото
fallback

681. Това е годината, в която хан Аспарух основава българската държава, това е и сумата, за която лидерът на ДОСТ Лютви Местан съди историка проф. Божидар Димитров, шеф на НИМ.

Искът е заведен заради думите на проф. Димитров, който обвини Местан, че е "турски шпионин".

"Заведох искова молба вчера в СГС, с което настоявам съдът да осъди Божидар Димитров Стоянов за клевета, с която уронва авторитета ми на български политик", каза Местан.

Той добави, че е убеден, че ще спечели делото, а парите, които ще вземе от историка, щял да внесе в Национален дарителски фонд "13 века България".

"Ще внеса сумата там, защото той не е по-голям патриот от мен, а аз и трудно бих определил Божидар Димитров Стоянов като патриот, защото изключването на хора, които са от различни етноси, не е патриотизъм", отсече Местан.

Иначе той отново се оплака от отказа на СГС да регистрира ДОСТ като партия.

"Въпреки това решение на съда ние продължаваме да вярваме, че България е правова държава и очакваме, че ВКС ще поправи тази несправедливост и ще отмени този не просто закононесъобразен, а и противоконституционен акт на СГС", коментира той.

Местан обяви, че в ДОСТ вече членуват над 15 000 души с огромна енергия и най-естественото е тя да се изразява в легитимни законови рамки чрез регистрацията на политическата партия.

"Всичко друго е въпрос на краен национализъм, тържество на онези сили, които и без това се обърнаха към съда с призива независимо от това дали условията за регистрация са изпълнени или не, да не се регистрира партията", обобщи лидерът на ДОСТ.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

63

до Анонимен 79

преди 7 години

А когато му се налага на Местан не е подигравка ли ? Стига с тези двойни стандарти! Комунизмът си отиде отдавна!

62

Анонимен

преди 7 години

този не спря да се подиграва на всичко българско

61

Анонимен

преди 7 години

Аха ясно кой сам си пише коментари и после сам си ги трие

fallback