Снимка: БТА
fallback

Депутатите от АБВ ще внесат искане за създаване на временна анкетна комисия в парламента, която да се произнесе за състоянието на енергетиката ни и за катастрофата, до която е докарана енергийната система в България. Това обяви зам.-шефът на партията Румен Петков.

Oще по темата
Той обясни и че със спирането на строителството на Южен поток са изгубени 5000 нови работни места и още около 1500, които е  трябвало да бъдат разкрити за поддръжка на съоръжението.

Той беше категоричен, че ако България започне да купува руски газ от Турция, това няма да е форма на диверсификация, а  добивът на шистов газ би бил пагубен за България, защото ще нанесе вреда на туризма и в районите на Черно море и Добруджа.

"При условие, че няма гаранции за строителството на 7-ми блок на АЕЦ "Козлодуй" от американската компания, България след десет години ще бъде поставена под тотална енергийна  зависимост", каза Петков, цитиран от БТА.

Зам.-шефът на АБВ призова преди да бъде обсъждано въвеждането на задължително гласуване, да бъде попитан Конституционния съд дали няма противоречие с основния закон. Петков съобщи, че АБВ ще се яви със самостоятелни кандидати на предстоящите местни избори.

Той направи коментарите си във Велико Търново, където представи първата група на АБВ в общински съвет – тази в старата столица. Нейни членове са областният председател на АБВ д-р Драгош Методиев, членът на изпълнителния съвет на партията Николай  Илчев и Ваня Павлова, досегашен общински съветник от ДПС във Велико Търново.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

възмутен

преди 9 години

Крадецът вика - ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА ! Този хамелеон , мошеник и нагаждач КОЙ ЩЕ разследва ? Нека разследването да започне с него !!!

4

Анонимен

преди 9 години

Само енергетиката ли? То държавата я няма вече. Но е казано: всеки народ си заслужава управниците.

3

съвет

преди 9 години

Ако искате да сметете нещо под килима, направете анкетна комисия за него!

fallback