Снимка: БТА
fallback

Служители на бившата Държавна сигурност, президентът Георги Първанов и Алексей Петров са сред хората, които стоят зад атаките срещу правителството от последните седмици.

Това заяви по bTV министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов.

"Има връзка между Гоце и Трактора", отсече МВР шефът.

Той беше категоричен, че разпространените записи на шефа на митниците Ваньо Танов с хора от властта са част от един сценарий за дестабилизация на правителството.

Цветанов отказа да съобщи в рамките на какви разработки е бил подслушван шефът на митниците Ваньо Танов, защото това е класифицирана информация.

Вицепремиерът обаче беше категоричен, че самият Танов не е разработван.

По думите му никой не може да гарантира, че разпространените разговори на Ваньо Танов са автентични разговори от използвани СРС-та или не.

Oще по темата

Според него е напълно възможно да се монтира така, че разговорът да звучи логично и достоверно. "За Мишо Бирата нищо не знам, не съм запознат", призна министърът.

Въпреки скандалите около МВР Цветанов заяви, че не се чувства уязвен.

Освен това по думите му по повод регистрирания спад на доверието на хората, когато си мишена на организираната престъпност и опозицията, е нормално някои избиратели да се колебаят.

"Опозицията говори за милиони, които са подслушвани със СРС-та. Истината е, че става въпрос за 3 до 5 000 души годишно", заяви още Цветанов.

Има образувано дело по изтеклите СРС-та с директора на митниците Ваньо Танов, заяви от своя страна пред БНТ председателят на парламентарната подкомисия за контрол на СРС-тата Явор Нотев, депутат от "Атака".

СРС-тата са прилагани в рамките на досъдебно производство за съмнения за контрабанда срещу група лица, а Танов в нито един момент не е бил заподозрян, нито обвинен, подчерта Нотев.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

358

Анонимен

преди 13 години

През 1972 г. в САЩ обществено достояние става фактът, че представители на щаба на Ричард Никсън се опитали да монтират подслушвателно устройство в щабквартирата на Демократическата партия в хотел Уотъргейт във Вашингтон. На 27 юли 1974 г. Конгресът на САЩ открива процедура на импийчмънт на избрания за втори мандат Ричард Никсън във връзка с тази афера. Ричард Никсън не успява да докаже убедително, че няма нищо общо с аферата и през август 1974 г. подава оставка.....

357

Анонимен

преди 13 години

Типичен пример за следене и подслушване в едно демократично общество е т.нар. ера на Маккартизма (по името на сенатора Дж.Маккрати) в САЩ от края на 1940-те до края на 1950-те със засилена дейност около 1952-1954 г. Много хора неоснователно са подложени на мащабно следене и подслушвания. Времето на Маккартизма се оценява от съвременните американски историци като едно от най-големите нарушения на гражданските свободи и права в историята на САЩ.

356

Наско

преди 13 години

Цветан Цветанов е един политически безхаберник, пълен невежа! Някои от току що завършил Симеоново да бяха сложили , по-добре щеше да справи от него.

fallback