Снимка: Булфото
fallback

Окончателните промени в Закона за здравното осигуряване и Закона за Сметната палата ще приемат депутатите на днешното си извънредно заседание.

Целта на промяната на Закона за здравното осигуряване е да се гарантира невъзможността средствата, събрани от здравно-осигурителните вноски на българските граждани, заплащани от тях по трудов договор, както и от работодателите и самоосигуряващите се лица, да бъдат използвани извън системата на здравеопазването в Република България.

Миналата седмица депутатите приеха част от промените в Закона за Сметната палата. Срещу промените й се обявиха депутатите от левицата. Според тях е скандален е фактът, че Сметната палата се превръща в едноличен орган точно когато предстои одитът на първата година от управлението на ГЕРБ.

Предстои депутатите да разгледат на второ четене и промените в Закона за физическото възпитание и спорта.

Проектопрограмата на Народното събрание предвижда още на първо четене да бъде разгледан законопроектът за изменение и допълнение на Закона за местните данъци и такси, както и законопроекти за изменение и допълнение на Търговския закон и първо четене на законопроекта за възстановяване на надвнесен акциз за употребявани автомобили.

Предстои народните представители да ратифицират и Споразумението за заем между Република България и Банка Кредитанщалт фюр Видерауфбау - Франкфурт на Майн (KfW), проект „Техническа инфраструктура 2010-2013”.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

26

rumen

преди 13 години

Приятели, "Пари без реформа не се дават"..., защото дори и 50% от бюджета да се отделят за здраве, пак няма да ни лекуват като хора..., заради липсата на истински: - Личен граждански контрол...! За нашето Тотално болно, Тоталитарно здравеопазване има Панацея и тя не е Закриване на болници и смяна на министри Панацеята е следната реформа:1. Лична, Здравноосигурителна, Дебитно-кредитна картова сметка.2. Допълнителното здравно осигуряване, чрез Лична здравна застраховка...!3. Вноските за здраве Трябва...!, да се правят в Строго съответствие с Конституцията! Чл. 52. (2) Здравеопазването на гражданите се финансира от Държавния бюджет, от Работодателите, от Лични и колективни осигурителни вноски и от други източници при условия и по ред, определени със закон.Въпроса е - по колко да се внася, а правилния отговор е:1. След като Конституцията не уточнява, кой вносител по колко да внася, задължението на гражданина, работодателя и държавата е Равно и примерно 12% от л.доход, на всеки отделен гражданин.2. Размера на вноските на тримата съвносители зависи от дохода на гражданина - примерно 4% от личните му доходи от труд;3. За приходите от доходоносна собственост на гражданина, от дивиденти и дължимите по конституция от държавата обезщетения и социални помощи, вноските на Гражданина и Държавата, също да са по 4% от тези доходи;4. Чл.60 от Конституцията не предвижда таван на данъците и таксите на гражданите, следователно не може да има такъв за здравните вноски...5. Заради Конституционното зъдължение на Държавата към социално слабите, инвалидите и децата, вноската да е в размер на 4%, от помощите, пенсиите и детските при това, но по Конституция платена изцяло от... Държавата!6. При смърт, остатъка от вноската на гражданина в Личната му здравна сметка, да се наследява, а вноските на държавата и работодателя, да се изразходват като средства за здравна солидарностОт ГЕРБ да не се правят на "комунисти", а като Либерали да спазват Конституцията!

25

Йорго

преди 13 години

Толкова много закони си имаме и в същото време толкова много БЕЗЗАКОНИЕ - не е ли така ----- А пък това *споразумение*, дето ще подписват май ще е поредното *недоразумение*, което ме плаши, честно казано

24

Анонимен

преди 13 години

"...невъзможността средствата, събрани от здравно-осигурителните вноски на българските граждани, заплащани от тях по трудов договор..." - редакторе, доколкото има такъв, "здравноосигурителни" НЕ СЕ пише полуслято, ама то и това го ПИШЕ, а четенето явно е трудно. В сайта читатели няма, само писатели...А иначе - пак по цитираната част - парите от ГРАЖДАНСКИ договори и платеното от БЕЗРАБОТНИТЕ, върху пенсиите, обезщетенията и т.н. - то ще може ли да се използва без проблеми за друго? Много умно.

fallback