fallback

Руският президент Владимир Путин съвсем очаквано спечели вота и нов президентски мандат. Какво следва от това?

"Две трети от света не е демократичен, не трябва да се заблуждаваме с това нещо и да ги мерим с критериите на нашия западен свят. Имаше опит за някаква демократичност в Русия през 90-те години, нищо не се получи, настана хаос. Имаше опит за демократичност в Северна Африка, видяхме докъде доведе. Има цели светове, които живеят по този начин. В момента това е една пропаганда от страна на руското ръководство и на президента Путин, който показва колко е обичан от народа", каза международният анализатор Илия Лазаров в студиото на "Денят ON AIR".

По негови думи дори изборите да са били абсолютно свободни, руският президент отново е щял да има над 50% подкрепа от страна на избирателите.

"Гласували са около две трети от населението. Има едни около 20 милиона, които не са гласували и това е истинската опозиция, която би била на Путин. Част от тези 20 милиона не можем да ги определим като опозиция, просто ги е домързяло да се доредят на опашките", заяви гостът пред Bulgaria ON AIR.

Според него обаче по-важно е да се обърне внимание върху Западния свят.

"Имаме в момента един човек, за когото се съмняваме, че има деменция, за кандидат за президент. Имаме един друг, който показва тотално неразбиране на геополитиката, аутсайдер в геополитическата сфера, който може да нанесе огромни щети на западния свят. Двама доста възрастни хора, които не са олицетворение на Америка. Това е проблемът на нашия свят спрямо Русия. Колкото по-слаб е нашият свят, толкова по-силна ще бъде Русия", подчерта Лазаров.

Вижте видео с целия разговор

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

22

Анонимен

преди 1 месец

при нас има голяма демокрация - събраха се 600 000 подписа и не стигнаха за референдум ,може би ако се съберат 3 млн. подписа евентуално може и да разрешат някога може би на народа да реши нещо,при нас няма диктатура не

21

Юлиян до 18

преди 1 месец

Законът може да обори разума.Разумът не може и не бива да обори закона.

20

Юлиян

преди 1 месец

Значи нещо не е наред с "демокрацията" ви.Огледайте се,ослушайте се, да не би някои важни съставни части от механизма и просто да са подменени с ментета.Да няма нещо като "бунтът на машинистите".

fallback