Снимка: БГНЕС
fallback

Проверката на МВР относно сигналите, свързани с Мартин Божанов приключи, в министерството има общо 28 сигнала, касаещи Нотариуса, заяви пред bTV министърът на вътрешните работи Калин Стоянов.

"22 от тези сигнали са против Мартин Божанов, а останалите са жалби и сигнали, които той е подавал. По всички тези сигнали сме изготвили справка как е приключила проверката и къде са изпратени сигналите. Тези, които са срещу него - разбрахме - са от съседи, имотните измами. Има различен тип сигнали за различни извършени според жалбоподателите престъпления от Нотариуса. Сигналите, които се изработваха от ГДБОП са за търговия с влияние и пране на пари", уточни той.

Миналата седмица директорът на СДВР Любомир Николов намекна, че вече има следа, най-вероятно и заподозрян за убийството на Божанов.

Според Стоянов "Николов не е човек който казва нещо случайно".

"Щом го е казал, има нещо предвид. Основните въпроси следва да са към разследващия екип", каза вътрешният министър.

Той отклони въпроса дали Нотаруиса е бил сътрудник на МВР.

"Няколко пъти ми е задаван този въпрос и продължавам да отговарям, че това ще бъде изяснено в рамките на досъдебното производство. Прокурорът е този, който може да изиска информация", заяви Стоянов.

Той коментира и обвиненията на бившия вътрешен министър Бойко Рашков, който заяви, че от ГДБОП е изтичала информация в посока Нотариуса.

"От ГДБОП не е изтичала информация в посока Нотариуса. ГДБОП е единствената структура, която под мое ръководство събра данни за образуване на досъдебно производство. Ако Бойко Рашков е провеждал срещи с който и да е и е получавал информация, или ако е имал данни, че има теч от ГДБОП, би следвало да сезира дирекция „Вътрешна сигурност“, която е пряко подчинена на министъра на вътрешните работи".

По думите на Стоянов полицията не е охранявала СС клуба.

Проверките, които направихме след твърденията по безспорен начин показват, че автомобилите, които са били в близост до заведението, не са автомобили на МВР, заяви Стоянов и допълни, че работят върху убийството, а не кой е ходил в клуба.

Убийството на Алексей Петров

„Реално убийството на Петров, както на всички става ясно е тежко поръчково убийство. Този тип убийства изискват по-сериозен и продължителен период от разследване. Анализира се огромен обем от информация, разпитват се свидетели, има множество експертизи. Има извършени действия в условията на неотложност, ние имаме това право като орган, който извършва разследване. Става дума за случаи, в които можем да съберем или запазим доказателства по предмета на разследването. Дали има нещо открито и какво – считам, че този въпрос трябва да е към разследващия екип. За да се стигне до разкриването на поръчител на такова убийство на първо място следва да стигнем до физическия извършител“, каза Стоянов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

54

Анонимен

преди 2 месеца

Хахах добре че не му расте носа на тоя при всяка лъжа

53

мира

преди 2 месеца

тез всички са за друго име на професиите си да пише в трудовата кножка длъжност лъжец ще е най достоверно Трудов стаж на лъжец 40 год - пенсия 300 лв и готово

52

Информация

преди 2 месеца

Не изтича от службите. Сакън. Там пише "Строго секретно."Остава да изтича от дирнека пред някоя панелка, или от Баба Пена от Баиркюю Айтоско.

fallback