fallback

Таксиметровите шофьори поискаха законодателни промени, след като техен колега почина при побой в София. Какво може да се промени?

По думите на адвокат Димитър Марковски в ефира на "Денят ON AIR приемането на условията на шофьорите са едно разумно решение.

"Проблемът беше наболял от доста дълго време. В повечето европейски държави е прието да има видеорегистратор и паник бутон за хората, работещи в тъмната част на денонощието", заяви Марковски

Oще по темата
По думите му е много важно да бъде изготвена съдебно-медицинската експертиза, която да разкрие има ли връзка между побоя и настъпилата смърт.

"Ако се установи, че човекът е починал от съдов инцидент, обвиненият не може да носи наказателна отговорност за умишлено убийство", поясни той. Марковски добави, че в такъв случай извършителят може да понесе наказание за това, което е причинил - конкретен тип телесна повреда.

Според него смъртта на таксиметровия шофьор не може да бъде определена като умишлено убийство.  

В ефира на Bulgaria ON AIR адвокатът коментира и информацията, според която починалият има "висяща" присъда за грабеж. Марковски е на мнение, че с цел избягване на инциденти и имайки предвид важността на превоза на пътници, следва да бъдат завишени критериите за наемане на работа.

"В системата на МВР трябва да започне вътрешно прочистване. В никакъв случай обаче не трябва всички служители да бъдат поставяни под общ знаменател", допълни още той.

Гледайте целия разговор във видеото

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

14

пуйката

преди 1 година

Какво е "съдов инцидент"?Ами другото име на инсулта.Ако е това заключението на експертизата могат да го съдят само за хулиганство,дори не ще могат да обосноват и смърт по непредпазливост,тъй като този няма как да предизвика инсулт.Друго щеще да е ако го бе ръгнал с нож в ***,но поради дългото острие са разкъсани вътрешни органи и умре от кръвоизлив.Тогава ще е смърт по непредпазливост вследствие на умишлено причинена телесна повреда.Пък някой лекар може и да е писал някога подобно заключен

13

До 9 и 12

преди 1 година

Ами прав е човекът от 10-ти пост, че адвокатите не са част от съдебната система. Сещам се за един виц: Стоят в една стая сериен убиец убиец, сериен изнасилвач и адвокат. Дават на някакъв човек пистолет с 2 патрона и го питат: кои от тях искаш да застреляш? А той отговаря: адвоката, 2 пъти! ---- Та е верно, че адвокатите не са част от съдебната система, а от някаква друга "система"...

12

До 10

преди 1 година

Личи си, че постът е писан от адвокат. На всички е известно каква роля имат адвокатите при съдебни дела, но по някакви йезуитски правила и закони те не принадлежат към системата?! Те били "свободна" професия и нямало как да са корумпирани??? В колко случая защитата на доказани престъпници се поверява на точно определени адвокати, които имат "връзки" със съдии по делото и задкулисно решават изхода му? И защо тогава се говори за корупция при лекарите, които също не са държавни служители?

fallback