Снимка: БГНЕС/EPA
fallback

В сезона на летните почивки засилват контрола в ресторантите и ол инклузив хотелите по морето.

Oще по темата
През следващите месеци инспекторите от Агенцията по храните ще следят безопасни ли са продуктите, които ни предлагат в курортите. Традиционно проверки ще има и на производителите и търговците на сладолед. Преди контролните органи да тръгнат на инспекции, екип на НОВА влезе в ролята на таен клиент, за да провери как се съхранява и продава сладоледът, който се предлага на открито.

Избрани са няколко произволни обекта за продажба на сладолед в центъра на София. Резултатът от експеримента - в нито един от 5-те обекта лъжичките за сладолед не са индивидуално опаковани, а в два от тях – приборът за загребване е само един – за всички видове вкусове.

Според експертът по биология на храните Сергей Иванов, въпреки ниските температури, при които се съхранява, сладоледът бързо може да се превърне в опасна храна. Затова когато купуваме насипен сладолед трябва да внимаваме дали лъжичките за консумация са отделно опаковани и дали всеки вид сладолед има отделна лъжица за загребване. Още по-рисково е, ако сладоледът се продава на открито. Тези сергии обикновено са на улици, където минават много хора и се вдига прах.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

24

Анонимен

преди 1 година

БЕЗПОЛЕЗНИТЕ НЕЩАСТНИ ОСВИНЕНИ ХРАНТУТНИЦИ от генция по храните ПАК СА ОГЛАДНЕЛИ. ИЛАТИ у СОЗОПОЛА ПРИ ПЕЦИ ПАК ЩЕ ВИ СИПЕМ ДА ЯДЕТЕ ВАШТА МАМУМОПОБЪРКАНА НАГЛО РЕКЕТЬОРСКА !!!

23

Анонимен

преди 1 година

"тук виждах само един или два вида пломбир в "Берьозка"" _____________________ Позволете да изразя съмнение, че са произведени в Русия. Най-вероятно идват или от Трибалтийските умирати или от Германия. Не мисля, че има много общо между "Пломбир" в "Берьозка" и "Пломбир", произведен и закупен в Русия.

22

Анонимен

преди 1 година

най-харесваният и купуван сладолед в сащ е руски в момента.

fallback