Снимка: БГНЕС
fallback

74 становища и предложения са постъпили в Министерството на здравеопазването в рамките на общественото обсъждане на проекта за изменение на Наредба № 4 от 2009 г. за условията и реда за предписване и отпускане на лекарствени продукти, което приключи на 26.04.22 г. Предвид големия брой изпратени становища и предложения от заинтересовани страни, ангажирани с процесите по предписването и отпускането на лекарствени продукти, и необходимото технологично време за тяхното разглеждане и обсъждане, посоченият в проекта за изменение на Наредба 4 срок от 01.05.2022 г. за отпадане на бялата хартиена рецепта се отлага, съобщиха от МЗ.

Поради огромния обществен интерес и реакциите на съсловните организации по отношение на предложените промени в проекта на Наредбата, в Министерството на здравеопазването беше организирана среща, за да се чуят различните становища, коментари и предложения, свързани с отпадането на бялата рецепта и въвеждането изцяло на електронна такава. Изложените по време на срещата аргументи също ще бъдат взети предвид при финализиране на проекта за изменение на Наредба № 4.

МЗ работи в посока въвеждане на електронно здравеопазване. Елементите от него са електронната рецепта, електронно направление и въвеждане на електронно здравно досие до края на тази година.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

6

Анонимен

преди 2 години

До Анонименминистърката в същност не е фармацевт а чиновничка цял живот , идея си няма от работа в аптека. затова и са й толкова умни решенията

5

Анонимен

преди 2 години

Когато сложиш фармацевт за здравен министър, хартиените рецепти отпадат. Фармамафията иска пълен контрол и всички пари. Всички глуппости за отпадане на хартиената рецепта са заради фармацевтичния характер на здравния министър.

4

Анонимен

преди 2 години

Те фокторите с това работят с тежки съдби падти не сервират не са сладкарница А за колко Ви ремонираха колата или пералнята за 3лева ли съмнявсм се

fallback