Снимка: БГНЕС
fallback

Обмисля се въвеждане на диференцирана цена на ВиК услугите. Потребителите, които ползват до 3 куб. м вода месечно за един човек, каквато е общоприетата норма, ще плащат по една тарифа, а потребеното по-голямо количество ще се заплаща на различна, по-висока цена.

Това стана ясно на среща на министъра на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова с председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране Иван Иванов, съобщиха от МРРБ.

Работим по проекта на Закон за ВиК и други нормативни актове с цел да осигурим на българските граждани вода, която е национално благо и стратегически отрасъл, на ниска, социално поносима цена, каза министър Комитова. Промяната на законопроекта е ключова за изпълнението на проектите в отрасъл ВиК, които очакват финансиране от Националния план за възстановяване и устойчивост, подчерта регионалният министър.

Първата ни задача е насочена към защита на обществения интерес. Подкрепяме всяка такава идея, заяви Иван Иванов.

Предстои провеждане на разговори на експертно ниво, на които ще бъдат дискутирани конкретни предложения за по-добра регулация на ВиК отрасъла.

По време на срещата стана ясно, че дружеството, което ще доставя електроенергия за ВиК холдинга и за ВиК оператори, вече е регистрирано по реда на Търговския закон и предстои да кандидатства пред КЕВР за лиценз.

В разговора участваха също заместник-министър Валентин Граматиков, Цветелина Лазарова – началник на кабинета на регионалния министър, съветникът Атанас Паскалев, представители на „Български ВиК холдинг“ ЕАД, експерти от ведомството, както и Димитър Кочков – член на КЕВР, и директорът на дирекция ВиК в комисията Ивайло Касчиев.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

34

Анонимен

преди 2 години

В нормалните държави за по-голямо количество получаваш отстъпка, а у нас наказание. За това икономиката е спряла и не върви.Относно водата, в България вода колкото искаш, дъжда няма да спре да вали, нито има пречистватели, нито помпи нито нищо, идва от планината безплатно и плащаме само поддръжка на тръбите. Не сме в емирства да я взимаме от океана и да я пречистване тая вода че да струва скъпо.

33

Айшето

преди 2 години

Ай, ми сига? Как да сметна колко вода тече на член от семейството, като нямам водомер? Пък и то си тече постоянно, даже *** пускат корабчета по теча.

32

Анонимен

преди 2 години

Най-много вода се харчи там където инкасатор на ходи. По римските гета водата се лее по улиците денонощно.

fallback