Снимка: БГНЕС
fallback

Все още в страната няма точна статистика колко са сградите, които нямат гръмоотводи и са опасни по време на гръмотевични бури. По закон новите сгради са длъжни да имат такива съоръжения.

Oще по темата

Към момента новите панелни жилища са с нулева защита, обясни специалистът по мълниезащита Радослав Калчев, предава БНТ.

От години нито е реновирано, нито е възстановявано, нито е проверявано. Ангажиментът по изграждане и поддръжка е на собственика. При новите сгради в болшинството от случаите инвеститорите предпочитат проблемът да се неглижира, да се занижат разходите по изграждане на мълниезащита.

Около 300 000 човека загиват годишно от мълнии по света. За страната ни цифрата е 15 човека.

Мълниите нанасят щети и върху сгради и съоръжения, при които вторичният ефект води и до по-големи материални щети и извеждане от строя на сериозни съоръжения.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

Анонимен

преди 4 години

До Анонимен 6Гледай някой да не ти пъхне гръмоотвод в миризливото отвърстие.

6

Ха ха!!!

преди 4 години

Веднага да се направи НОЩ 'Мълния'! Всяка сутрин и вечер да ни разказва генерал в черна униформа колко мълнии са паднали, колко хора са се стреснали, колко уплашили и колко аха да умрат...

5

Анонимен

преди 4 години

Според логиката на червените ***, Бойко е виновен, тъй като един разумен човек знае какво да направи, така че да не го удари мълния. Щом хората са прости, дотам ги е докарал Бойко, значи Бойко е виновен за ударените от мълнии.

fallback