Снимка: Pixabay
fallback
"Диабетиците в България не се явяват нито в кабинетите на ендокринолозите, нито в болниците. В момента ситуацията е лоша за всички нас, но за тях още повече", каза д-р Анна-Мария Борисова, председател на Българското дружество по ендокринология, в ефира на Нова ТВ. 
 
"Диабетиците са склонни към инфекции. Тези хора, поради високата кръвна захар, са склонни да развиват инфекции, в частния случай сега – COVID-19", изтъкна тя.
 
Д-р Борисова твърди, че стресът, изолацията и намаляването на двигателната активност са сред факторите, които имат негативно влияние върху диабетиците.
 
Тя призовава хората с диабет да посещават болничните заведения, тъй като нейни колеги съобщават за много случаи на усложнения на диабета. 
 
Д-р Борисова препоръчва болните да посещават ендокринолозите си и да се правят изследвания. "В момента диабетиците трябва да имат специална диета, за да изработват антитела", допълни председателят на Българското дружество по ендокринология.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

12

дедо Ташунко

преди 3 години

до Анонимен, номер 12. Ето, че нашия диалог започва да става културен, без ирония и майтапи. Когато се движа усилено из планините, ям шоколад, бонбони, за получаване на енергия. Изкачи 1500 височинни метра и ги спусни за около седем часа. Ще видиш, че и двеста грама шоколад да си изял, докарваш с апаратчето по-малко от 6 (или 108 по другата скала). Същото е ако нацепиш 3-4 кубика дърва. Познавам човек, който си сваля захарта до нормална като играе по 1 час на ден с гирички. Потене му е майката .

11

Анонимен

преди 3 години

Ташунче, за диабета полза от движението разбира се, че има. Разбира се, че сваляш почти винаги нивото на захарта. Въпросът е, че само движението не е достатъчно. Например пробвай да изядеш кутия бонбони насред движенията, които правиш и ако останеш жив ще ме разбереш.

10

дедо Ташунко

преди 3 години

Съзнавам, че моето предложение към възрастните диабетици да се движат и полагат физически усилия е непопулярно, трудно и безинтересно. С годините всички мускули се топят и човек губи желание да се движи. Изпитал съм на собствен инат ползите от движението. Успявам да свалям захарта до нормалните стойности с около 1000 часа физически усилия годишно. Опитайте и вие колеги, болни от диабет, тип 2. А на младежите предлагам нещо, също непопулярно за тях. Да мислят повече, а не да вършат глупости.....

fallback