Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Dnes.bg
fallback

В ромските квартали има медиатори, които дават разяснения за заразата, какво трябва да се прави при наложена карантина и следят за семействата, завръщащи се от чужбина.

Oще по темата
Това каза пред БНР Теодора Крумова, програмен директор на "Амалипе".

По думите й медиаторите информират за пристигащите от други места хора общините и щабовете по места, за да могат да вземат съответните мерки.

Да се внимава, за да не се създаде напрежение, което да прерасне в етническо, категорична беше тя и добави, че мерките трябва да важат еднакво за всички.

Крумова посочи, че образователните медиатори също са на терен заради започналото дистанционно онлайн обучение. Център "Амалипе" има 30 медиатори, а от МОН има назначени 1500 образователни медиатори. По думите й те също трябва да бъдат оборудвани с предпазни средства.

"В по-малките населени места хората спазват правилата и са изключително дисциплинирани. Ако излизат, излизат само по един и то с маски", каза Крумова.

Според нея дистанционното обучение е на две скорости, защото около една четвърт от учениците нямат собствени устройства вкъщи - примерно имат един телефон, който е на родителите, а децата са повече в семейството и т.н.


Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

22

Бау

преди 4 години

До българинВ нашите кофи си ровят.

21

Край

преди 4 години

Да се спрат всички помощи за и да се пренасочат към хората, които са внасяли в тази държава пари.

20

Анонимен

преди 4 години

медиаторите са някои от тях самите,които усвояват средства по някаква програма,може би на нпо-та,дават им фланелки на които пише-здравен медиатор и толкова,може пък и да им разясняват нещо,но като питах един от тях,какво точно прави като такъв,не можа да ми отговори

fallback