fallback

За трета поредна година продължава кампанията на БЧК, която цели да се даде живот на старите дрехи. За този период даренията са нараснали почти двойно, а контейнерите са разположени в София, Пловдив, Варна и Перник. 

Oще по темата
Какво се случва с дрехите след като попаднат в тях? По темата говорят Екатерина Борисова от БЧК и представителят на фирмата, работеща с Българския червен кръст - Антон Гичев.

2000 тона дрехи са събрани в специалните контейнери

"Инициативата стартира от Пловдив. През първата година имаше дарени над 300 000 кг дрехи, през втората бяха почти двойно, а миналата година завършихме с над 900 000", сподели Борисова.

Тя допълни, че целта на инициативата е да обедини обществото около дарителството и опазването на природните ресурси. И поясни, че дрехите, които не са в добро състояние, се рециклират за повторна употреба, а от останалите се прави бедствен резерв, който в случай на бедствия, аварии и кризи ще бъде раздаван целево на пострадало население.

"Практиката съществува в Западна Европа от повече от четвърт век. Имаме известно закъснение, но хубавото е, че този нов модел има почва у нас. Българите не обичаме да разхищаваме и това си проличава и по събраните количества дрехи, които се увеличават. Инициативата има много ползи - както екологични, така и социални", посочи Гичев пред Bulgaria ON AIR.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

6

До 7

преди 4 години

Има контейнери на паркинга на Била на бул. България

5

Непозната

преди 4 години

Лошото е, че няма контейнери във всички квартали. Аз живея в ж.к. Гоце Делчев, при нас и в съседните квартали няма контейнери за стари дрехи.

4

?!?

преди 4 години

ДВА хиляди тона.. Кажи честно верно ли?!?

fallback