fallback

Само 4% от българите се чувстват щастливи, а цели 31% смятат живота си за нещастен. Това показват резултатите от проучване за щастието на българските граждани. Според изследването най-нещастни са ромите, хората над 70 години и лицата, които са получили само основно образование. Съвсем очаквано щастието до голяма степен зависи от доходите.

Oще по темата
Любов Кирилова от "Happiness Academy" каза, че въпреки тревожната статистика, в глобалната класация България се е изкачила с над 20 места по щастие сред страните в света.

"Щастието е навик, който се учи, по-точно композиция от навици. Всичко е индивидуално - има различни емоции, които определят щастието", каза тя в студиото на "България сутрин". Кирилова обясни, че методологията на изследването у нас е американска и за пръв път е приложена в България, а резултатите зависят от това как ги четем.

Психологът Еленко Ангелов пък беше категоричен, че подобни анализи на щастието му звучат сериозно, колкото хороскоп в жълт вестник.

"Щастието е много лично, има много форми. Нещата са още по-очевидни, когато си погледнем в джобовете. Можем да говорим без край, да раздуваме локуми, но няма как да си щастлив без доходи, каквито и помпозни и духовни приказки да говорим", подчерта Ангелов пред Bulgaria ON AIR.

Психологът допълни, че всичко за щастието е клише, но всичко е вярно, а Любов Кирилова каза, че други проучвания са показали, че най-щастливи са тези с дълготрайна връзка.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

221

Анонимен

преди 5 години

Аз бих бил щастлив, ако: всичко в държавата работеше както трябва, като отидеш на лекар да ти обърнат внимание и да ти помогна, администрацията да си върши работата, а не ти да и я вършиш, навсякъде да е чисто и подредено, да няма родени в България, които да не могат да смятат, четат, пишат и говорят български, полицията да си върши работата, ако стана жертва на престъпление, да знам че виновника ще си плати, детето ми да учи в училище, което е равностойно на тия в развитите държави и т. н. т.

220

Анонимен

преди 5 години

И аз имам доста добър доход, но не виждам бъдеще за децата ми тук, за мен вече е късно.

219

Заклет Мазохист

преди 5 години

Чувствам се страхотно .всеки ден е удоволствие за менНикога няма да напусна тази държава с прекрасни условия за живот и практикуване на най древните професии.

fallback