Кадър: Bulgaria ON AIR
fallback

Какви ще са мерките за оздравяване на общинските болници в лошо финансово състояние? Последният случай е с болницата в Карлово, където много медици подадоха оставка.

"Проблемите не могат да бъдат обозначени еднозначно. Общинските болници са много за населението ни. Броят на болниците е такъв, какъвто е бил преди 30 години. Те се издържат главно от клинични пътеки. Но те не са достатъчни вече. За да не закриваме тези болници – трябва да им променим дейността. Основната пътека за долекуване трябва да се увеличи. В този мандат не трябва да се закрива нито една болница", подчерта депутатът от ВМРО д-р Калин Поповски.

Според госта цените на клиничните пътеки са в тежък дисонанс с цените на пътеките в Германия.

"Пътеките у нас трябва да бъдат съизмерими с бюджета у нас. Някой са много добре финансирани, други не. Здравната каса се точи с големия брой хоспитализации", категоричен бе д-р Поповски в "Денят ON AIR".

Темата се прехвърли и към предложенията на лидера на ВМРО Красимир Каракачанов, касаещи ромския етнос у нас.

"Изострянето на проблемите показва огромния неуспех на ромската интеграция. Хората, които останаха да живеят в гетата, останаха с проблемите си. Там се генерират проблемите. Израснаха цели поколения, които не спазват законите. Политиците използват гетото само като електорат. Така не може повече. Тенденцията деца да раждат деца трябва да спре. Този етнос трябва да се научи да спазва закона. Гетата раждат нов вид престъпност – непознат за годините на социализма. Тези хора не ходят на работа, не учат – занимават се с какво ли не", изтъкна д-р Калин Поповски пред Bulgaria ON AIR.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

10

Анонимен

преди 5 години

Sprete da plastate zadaljitelni zdravni vnoski bez bankova zdravna lichna debit karta v banka nzok ......i te sha ozdraveiat cabuk cabuk...

9

ДртПрч

преди 5 години

Така като гледам, МЗ и НЗОК комай прилагат на болниците само лечебен глад, защото никой няма смелост да закрие зле работещите структури, а воля и компетентност за свястна реформа в сектора има още по-малко.

8

Анонимен

преди 5 години

Много интересно защо се събират пари за здравеопазване, щом уж " не трябва да се дават за хоспитализации", да не говорим за заплати на персонала.За какво тогава ще се дават тия средства според маминия експерт?

fallback