Снимка: архив Reuters
fallback

От десет книги една е много печеливша, две си връщат инвестицията и седем са на загуба, коментира по Bloomberg TV Bulgaria литературният консултант и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски" Светлозар Желев.

Книгоиздаването е бизнес като всеки друг, каза гостът. "Той се подчинява на същите правила, но в него има и още нещо. Големият проблем в книгоиздаването в България е, че на него не се гледа въобще като на бизнес".

За книгоиздаването се мисли в контекста на неговата културна мисия и ролята му на сериозна част от културата, на нещо, което формира публики, добави Желев.

"На книгоиздателите се гледа като на мисионери или благотворители. Ако те бяха такива, нямаше изобщо да има книгоиздатели", каза .

"Факт е че има много издатели, които гледат на бизнеса си като на благотворителност, но за да оцелееш на пазара, трябва да гледаш на книгоиздаването и от бизнес гледна точка".

Кроят на хартиената книга бе чувствително преувеличен, каза още събеседникът.

Повече от разговора може да видите тук!

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

9

Анонимен

преди 7 години

Той даже компактдискът не е изчезнал заради MP3-ките, а продажбата на плочи се увеличава. Повечето хора искат електронния вариант, за да го ползват удобно навън, а носител, за да си го редят на етажерката вкъщи. Дом без книги е най-тъжното нещо.

8

Анонимен

преди 7 години

Краят на хартиената книга не идва. В световен мащаб след голямо намаление от 3-4г. броя на продадените хартиени книги се увеличава, а на ерлектронните пада.

7

Анонимен

преди 7 години

На телефон и таблет не е комфортно, но един електронен четец е по-удобен от телефона и хартията. Не съм против хартиените носители, важно е от време на време да се чете, че ще станем сите като Винету ако не обръщаме внимание на книгите.

fallback