Снимка: МОН
fallback

МОН дава "зелена светлина" за създаване на иновативни училища. За целта комисия към министъра на образованието и науката ще оценява проектите на кандидатите, съобщиха от министерството.

Днес комисията проведе първото си заседание, в него участваха експерти на министерството, университетите, синдикални и неправителствени организации.

Всички проектни предложения ще се разглеждат най-малко от двама членове независимо един от друг. Ако комисията реши, могат да бъдат наети и външни оценители.

Зам.-министър Диян Стаматов обясни, че всяка дейност в училище може да е иновация, ако е различна от досегашните и даде добър резултат при завършването на клас или етап на образование. Той припомни, че според разпоредбите всяко училище може да въведе нови учебните предмети, да промени учебното съдържание и броят учебните седмици.

"Искахме да направим съдържателна промяна в системата и вярваме, че тя ще дойде с иновативните училища. Всяка иновация ще е в контекста на конкретното училище. Онова, което е иновативно за някои, може да е неприложимо за други", допълни Стаматов.

Министерство на образованието ще предложи и формуляр за кандидатстване за иновативно училище. В него директорите ще трябва да опишат вида на иновацията, която искат да въведат в методиката на преподаване, организацията, учебната среда или качеството на образованието.

Формулярът ще бъде качен на сайта на министерството и на регионалните управления на образованието.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

10

Анонимен

преди 7 години

иновативни???вас ист дас? Няма ли дума в нашия език за туй чудо?

9

Комисия????

преди 7 години

T.e. отново всяка идея на учител ще може да се краде. Нищо не може да прави сам учителят, трябва да се контролира и то от МОН???Трябват нормални условия за работа в училище, никакви комисии!ИДИОТИЗЪМ!

8

Нещо става, ама кво?

преди 7 години

Що зам-министрът обяснява, ве? Дей Кунева?

fallback