Стоян Ганев. Снимка: Булфото

Бившият външен министър и експредседател на Общото събрание на ООН Стоян Ганев се прибира окончателно от САЩ в родния си Пазарджик, съобщава “24 часа”. Изданието се позовава на адвокат Хари Харалампиев, който поддържа дългогодишно приятелство с Ганев.

Бившият външен министър е помолил Харалампиев да му помогне с необходимата документация, за да кандидатства за член на адвокатската колегия в Пазарджик, където смятал да се установи за постоянно.

Ганев е решил да се прибере у нас заради възрастната си майка, която имала нужда от грижите му. Той планирал да пристигне в първата десетдневка на май.

Ганев се завърна за кратко през 2001 г. и стана шеф на кабинета на премиера Симеон Сакскобурготски, но след като бе освободен, се върна в САЩ.

Продуктите с добавки ще имат надпис: "Вредно за вашето здраве", пише "Новинар". Млечните продукти с добавки да имат етикети като на цигарите, призова премиерът Бойко Борисов след среща с животновъдите. Поводът бе новата наредба за млечните продукти. С нея се въвежда забрана за продуктите с добавки, с палмово или растително масло да се наричат "млечни". Борисов разясни, че палмовото масло вреди на сърцето и се отделя в него като шлака. Наредбата ще бъде приета от кабинета още следващата седмица. Три пъти ще се увеличи глобата за производители, които слагат фалшиви етикети. В момента санкциите са от 1000 до 3000
лв. Глобата може да скочи до 10 000 лв.

"Откриха как законно да уволняват бременни", е водещата новина на "Дума". Вратичка в закона, който забранява да бъдат уволнявани бременни, са открили некоректни работодатели. Според Кодекса на труда бременна служителка може да бъде уволнена единствено при закриване на предприятието. Това използват работодателите.

Спират дейността на фирмата си, разкриват друга,в която преназначават всички служители с изключение на тази, която е бременна. Така се изключва всякаква възможност Инспекцията по труда да се намеси. Засегнатата жена няма много варианти за реакция.

16.21% от всички отпуснати от банките кредити вече са в графата "лоши", обобщава "Сега". Това е пореден рекорд в статистиката за заемите, непогасявани над 3 месеца. Данните са към 31 март. Към 31 декември "лошите кредити" са били 14.93 процента. В същото време въпреки натежаващия воденичен камък на просрочените задължения, банковата система отчита ръст на печалбата. Едно от обясненията е в повишените такси и комисионни, става ясно от тримесечната статистика на БНБ.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase