Снимка: БГНЕС
fallback

Учители са в готовност за протести, митинги и ефективни стачни действия при липса на увеличение на учителските заплати в бюджет 2023 г., показва анкета сред тях  на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа".

Готовност за участие в протестни действия и митинги имат близо 65 на сто от запитаните, с 5 на сто по-малко са заявилите участие в ефективни стачни действия при липса на увеличение на учителските заплати в бюджет 2023 г.

Oще по темата

Анализ на синдиката сред учители и училищни директори показва, че заради високата инфлация трудовите възнаграждения на педагозите са намалели - от 125 % над средното трудово възнаграждение за страната до 115 на сто, съобщи БНР.

94% от анкетираните споделят, че инфлационният индекс е повлиял силно на семейните им бюджети, а 91 на сто очакват увеличение на работните заплати чрез повече пари за образование за тази година.

Над три четвърти от запитаните посочват, че 30 на сто увеличение на заплатите ще бъде адекватен отговор на големия натиск от инфлацията, 15 на сто приемат 25% увеличение, а 5 на сто са съгласни и на 20 на сто ръст на заплатите.  

От Синдикат "Образование" изтъкват, че запазват стачна готовност и че ще започнат подготовка за протестни или ефективни стачни действия при липса на увеличение на учителските заплати в бюджета за тази година.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

21

Анонимен

преди 1 година

Лек ден и на Вас! Благодаря Ви, че влязохме в един интересен спор, за мен! Приятно е да се срещат интелигентни и образовани хора!

20

...........

преди 1 година

Вижте, нямам нищо против учителите винаги съм ги уважавал,но просто в другите сектори последните години нямаме толкова увеличения на осн.заплата както при Вас,това имах предвид! Всяка професия си има уважението,била тя и на чистачката. Лек ден!

19

Анонимен

преди 1 година

20. Да не намесваме службата на полицията, че всеки ден ги гледаме в централната емисия как си" рискуват "живота.

fallback