fallback

 

Архаично е да приемаме за чужд английския език. Лингвистите и преводачите от край време гледат на него като на нещо глобално и задължително. Кога обаче да започнем с "консумацията" на езици и как да превърнем обучението в приключение? 

"Говорим за екология, имаме ателиета по готварство, децата са под грижите на преподаватели по изкуства и спорт. Те напредват по естествен начин по английски език. Имаме преподаватели от цял свят, които идват да преподават специално при нас. Учим без стрес и без напрежение. Основната методика е учене чрез игри, през целия ден са потънали в англоезична среда и всеки ден напредват. Родителите се убеждават колко много децата неусетно напредват, имаме интеракция и много игри. Чупим бариери, първо децата проговарят, след което ги ограмотяваме", разказа за Bulgaria ON AIR мениджърът на езиково училище Funday Елена Немцова. 
 
Тя сподели, че вече дори има разрешение за летните занимания на Funday. 
 
"Децата напредват по забавен начин с опитни преподаватели. Помагаме да свалят бариерите в проговарянето на чужд език", посочи още Немцова. 
 
При пет заплатени седмици, шестата ще е безплатна. 
 
"Само за нашите деца има отворен парк с много атракциони, с часове по ориентиране, час по катерене. Спортът е нещо, с което децата много се забавляват и се разчита на него. Детето проговаря на езика, на който му говорим. Всеки нов език развива мозъка невероятно. Групите са селектирани, всяка група е до 12 деца. Имаме огромна популярност в последните 5-6 години, създаваме и приятелства", допълни Немцова. 
 
 
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

16

Испанец

преди 3 години

Учете чужди езици, защото това е един от най-лесните начини за кариерно развитие. Трябва желание и време и можех да научиш език дори от тубата. Гледането на телевизия и филми на чужди езици, както и радио много помага.

15

Анонимен

преди 3 години

До Анонимен 11Много от информацията не се превежда на български. Който има пари и не знае езика и не иска да го учи да си наема преводач.

14

Анонимен

преди 3 години

Друг пример за вредата от поголовното принуждаване да се съобразяваме с високомерните англоговорящи: Сегашната председателКА на ЕС я назоваваме УрсУла фон дер Лайен, а тя е Урзула, със з и с ударение на първата сричка. Кому е необходимо преиначаване на името? Не е ли това съзнателно унижение? И даже фактът, че в българския за дълго време принуждаваха всички занятия и професии да са само в мъжки род, при положение, че упражняването на професия от жена е цивилизационно постижение!!!!!

fallback