fallback

Започва вторият ден от електронното обучение в България. Оказа се обаче, че 35 000 деца нямат достъп до онлайн обучението. За тях държавата ще осигурява мобилни устройства. Учебната година няма да бъде обявявана за нулева.

"Нагласата е доста оптимистична. Платформите за електронно обучение не можаха да издържат на 50 пъти по-голям трафик, но ние имахме втори и трети вариант с други платформи. Учителите се оказаха изненадващо адаптивни. Буквално за един ден в дигиталното образование израснахме с една година", коментира директорът на 51 СУ в София Асен Александров в "България сутрин".

Oще по темата


По думите му уроците са интересни на децата, но той се надява, че скоро те ще могат да се събират да си играят и да учат.

"Родителите бяха изключително важна част от онлайн обучението при учениците от 1 до 4 клас, най-малкото да ги насочат как да използват дигиталните си приложения. Децата получаваха задания, които трябваше да изпълняват. Самите родители бяха много активни и много помагаха на децата си. В случая родителят е половин учител", каза още Александров пред Bulgaria ON AIR.

Той подчерта, че онлайн обучението се различава коренно от обучението в училище. Според него учителите са успели да изберат доста адаптирани материали и са давали насоки какво точно да се прави. Работният ден на преподавателите е продължил цели 12 часа вместо 8.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

23

Учител.

преди 4 години

Абе тия хора на кой свят живят.Пълни глупости. Сайта се срива през цялото време. Нито учителите ,нито по-малките деца не могат да се справят. Да не говорим за ромските училища и липсата на интернет и електронни устройства за децата. По-добре да се удължи учебната година.

22

Анонимен

преди 4 години

Платформата, одобрена и платена от МОН - Microsoft Teams е толкова тежка и нефункционална, работи на Windows 10 и Chrome. Малките ученици и много от родителите не могат да се справят - то не са препратки, не е чудо. Освен това не са преведени много бутони, папки и т.н. Съмнявам се всички българи да са английски филолози и програмисти едновременно.Защо тези от МОН лъжат? Прословутите електронни дневници не вършат никаква раота. Не виждат ли чатовете на учителите за какви ужасни проблеми се пише?

21

Анонимен

преди 4 години

Аз пък смятам, че вместо да се раздават лаптопи на хора, които могат да си ги гкупят, като всеки друг човек, по-добре е с парите от ЕС по програмите за обучение и технологии да се направят по училищата читави работещи системи за дистанционно обучение с библиотеки, курсове, тестове и възможности за двустранна онлайн връзка в процеса на обучение.А не като сега - всеки твори каквото може и е чул и става пълна каша.

fallback