Снимка: архив, Булфото
fallback

Новата учебна година започва, но проблемът с тежките раници на учениците остава. За да реши проблема, МОН са наредили учебниците да се печатат на олекотена хартия, а където може се разделят на две, за да не се налага децата да ги носят. Ако има възможност, може да има и електронни учебници, предаде bTV.

Oще по темата

Министерството на образованието е отделило 2,9 млн. лв. за поставянето на ученически шкафчета, където децата да могат да оставят част от пособията си. Такива има в 591 училища в страната.

В някои учебни заведения има възможност за въвеждане на блокова структура на учебните часове, което намалява бройката на предметите в даден ден и по този начин децата ще носят по-малко учебници и помагала.

Миналата година петокласничката Теодора Божкова потърси правата си пред властите заради тежестта на ученическите раници, а постъпката ѝ впечатли хиляди в социалните мрежи. Сега Теодора вече е в VI клас и смята, че взетите мерки ще бъдат от полза на учениците.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

Анонимен

преди 5 години

вместо да учат по един час всеки ден един предмет, да ги разделят на 3 дни едно, два дни - друго и така - хем децата ще задълбочат знания в една тема, хем ще се подготвят за изпити за два предмета макс, а не за 7, както се случва някой път, хем ще носят по два учебника... на много места по света се прави така, какво толкова сложно има!

4

Веско

преди 5 години

Абе, кви пособия, кви милиони пак? До 4-ти клас трябва само тетрадки и моливи да носят. Учителя да преподава, може и с мултимедия и да си записват. Какво е това чудо: сборник задачи за трети клас!? Всичко което излиза от печатниците е просто бизнес и родителите могат сами да прекратят този рекет.

3

Анонимен

преди 5 години

"Специалната хартия" ще е лека вестникарска хартия. Сега се конкурират с истинска специална гланцирана хартия, а учебникът става три пъти по-тежък.

fallback