Снимка: Pixabay
fallback

Компютърното моделиране започва от тази учебна година като задължителен за всички, но от поне 5-6 години в различни училища в България подобни занятия се провеждат като факултативни дисциплини с много голям успех. Това каза доц. Тодор Ялъмов от СУ "Св. Климент Охридски" в ефира на Bloomberg TV Bulgaria. 

„Децата много ги харесват, учителите също се забавляват. С помощта на компютри, допълнителен хардуер, мобилни телефони, децата правят простички програми, игри, модели на поведение“.

„Една от най-простичките игри, които първокласници са правили с моя помощ, е „камък, ножица, хартия“. Между 15 и 45 минути всяко дете в първи клас може да направи такава игра за Андроид например, а с малко повече усилия и за Айфон”, каза още Ялъмов.

Според него е необходимо такова образование, защото децата, а и възрастните са повече потребители, отколкото творци или създатели на съдържание.

„Децата имат много развито въображение, което за съжаление стандартният курс в училище като че ли повече го убива. Така че е навременна тази мярка“.

Какво е Minecraft Education? Как този вид образование може да разчупи стандартния училищен курс?

Вижте повече на Bloomberg TV Bulgaria

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

3

Анонимен

преди 6 години

Аз винаги съм бил, за много по-далеч обучение. Логика, математика, литература, философия още от ранни години. Баща ми винаги ни учеше на тези важни неща. В резултат на това, постигнах много."Оставете деца, да бъдат деца" е лозунг на всички бедни и необразовани ...

2

Анонимен

преди 6 години

Спрете с тъпите експерименти. Ако някой от възрожденските просветители възкръсне, със сигурност ще ви прогони с тояга от сегашното министерство, което превърнахте в сборище на некадърни чиновници рушащи всичко ценно завещано ни от тях.

1

Някой да вземе,

преди 6 години

пари по някоя "нова програма"

fallback