Снимка: архив Булфото
fallback

Седмокласниците вече ще се явяват на изпитите по български език и литература и по математика в училищата, в които се обучават, без да подават предварително заявления. Това съобщиха от пресцентъра на просветното министерство.

Оттам припомниха, че учебно-изпитните програми по български език и литература и по математика са публикувани на електронната страница на МОН в рубриката "Общо образование".

Министерството информира и за графика на изпитите. На 20 май от 10.00 часа ще се проведе националното външно оценяване по български език и литература в седми клас, а на 22 май, отново от 10.00 часа, е външното оценяване по математика за седмокласниците.

Продължителността на приемните изпити от националното външно оценяване не включва времето за съобщаване на изпитния вариант и техническата подготовка за започване на приемния изпит, уточняват от МОН. Министерството информира и че модулът за националното външно оценяване продължава 60 минути, а допълнителният модул - 90  минути.

За учениците със специални образователни потребности продължителността на приемните изпити се удължава с 40 минути.

Резултатите от изпитите ще се обявяват до 3 юни 2015 г. От 10 до 14 юни учениците ще получат служебна бележка с оценките от приемните изпити. От 16 до 19 юни седмокласниците ще подават документи за участие в приема в училищата-гнезда, определени от началниците на регионалните инспекторати по образованието в  страната.

До 25 юни ще бъдат обявени списъците с приетите ученици в първия етап от класирането след седми клас.

Подробна информация по изпитната кампания може да се потърси от съответния регионален инспекторат по образованието, както и на електронната страница на Министерството на образованието и науката.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

ВИЦ

преди 9 години

"ястреб" седмокласник

4

???

преди 9 години

То е ясно, че пак ще е там, "където учат", че да може да се напреписват за поредна година отново, а другарите от МОН да отчетат по- височки резултати. Никой не е мислил, че се работи по въпроса за намаляване на преписванията и подсказванията. Напротив. Те се поощряват. Дано поне отново не се издънят с грешни тестове, които после да замитат като "правилно попълнени" на база на статистически най- много познали деца, че неграмотният клисаров подход ще има да се помни от поколенията години наред.

3

Велика ...

преди 9 години

... реформа!

fallback