Снимка: БГНЕС/EPA

Бронзовият медалист от Мондиал 2022 – Хърватия, продължава с трагичното си представяне на Евро 2024, след като стигна само до 2:2 с Албания.

На стадион "Фолкспаркщадион" в Хамбург двата отбора изиграха страхотен мач, размениха си по едно полувреме, но в крайна сметка хората на Силвиньо се добраха до точка в 95-ата минута. Това стана чрез Клаус Гясула, който преди това си отбеляза автогол и по този начин се реваншира.

През първите 45 минути албанците бяха пълен господар на терена и се оттеглиха с напълно заслужен аванс след гол на Казим Лачи.

След почивката смените на Златко Далич се оказаха решаващи и Хърватия стигна до пълен обрат. С основна заслуга за това беше Анте Будимир, който първо асистира на Андрей Крамарич, а след това изработи и автогола на Гясула.

Но отборът на Албания не беше казал последната си дума и се добра до равенството. В класирането двата отбора имат по 1 точка, Испания и Италия, които играят помежду си утре, са с 3 пункта.

В последния кръг на 24 юни "адзурите" играят с хърватите, "Ла Фурия" среща Албания.