Снимка: архив, БГНЕС

Барселона спечели заслужено Суперкупата на Испания, надигравайки Реал Мадрид категорично с 3:1 на финала в Саудитска Арабия.

Момчетата на Шави тотално надиграха (6:1 удара и 55% владеене на топката) първенеца на Испания и Европа през първото полувреме, в което Гави откри резултата в 33-ата минута, а Роберт Левандовски удвои преди паузата.

В 69-ата минута авансът на "блаугранас" стана класически, след като направилият много силен мач Гави асистира на Педри. До края Реал не стигаше до чиста голова възможност, а на няколко пъти Марк-Андре тер Стеген реагира добре. Все пак Бензема вкара почетен гол за своите в добавеното време.

Барселона печели Суперкупата на Испания за рекорден 14-и път и за първи път от 2018 година насам. Реал остава втори в класацията с 12 триумфа, последният от които беше през миналата година.