Левски се класира на финал за Купата на България, след като победи с 1:0 Лудогорец на препълнения до краен предел стадион "Георги Аспарухов".

Единственият гол вкара Уелтън още в 3-ата минута и така с общ резултат 4:2 "сините" се класираха напред, където на 11 май ще срещнат вечния съперник ЦСКА. Това ще е първи директен мач за трофея между двата отбора от 2005 г., когато Левски спечели с 2:1.

Тази вечер хората на Станимир Стоилов пропуснаха и да разгромят Лудогорец, особено през първото полувреме. Тогава Симон Слуга направи няколко отлични спасявания, а Билал Бари на два пъти пъти не успя да вкара от удобни позиции.

Разградчани имаха един по-сериозен шанс за гол, но Пламен Андреев спря Кирил Десподов, който беше изведен сам срещу него. Иначе през всички 90 минути феновете на "Герена" не спряха да пеят и създадоха неповторима атмосфера, каквато много рядко виждаме по нашите стадиони.