Снимка: БГНЕС
fallback

Най-добрият ни скиор алпиец Алберт Попов постигна най-доброто си класиране на Олимпийски игри, след като завърши 17-и в днешния гигантски слалом на Игрите в Пекин. Предишното най-добро постижение на Алберт бе 28-о място в същата дисциплина от олимпийския му дебют в Пьончан преди четири години, припомня БНР.

Българинът бе 27-и след първото спускане и направи страхотен втори манш, в който даде седмо време. Така той започна по отличен начин участието си на втората си Олимпиада, в която той тепърва предстои коронната му дисциплина слалом. В него той ще гони българският рекорд в алпийските ски на Олимпийски игри, който е шестото място на Петър Попангелов от слаломите в Лейк Плесид 1980 и Сараево 1984.

Златото днес бе за доминаторът в гигантския слалом през този сезон в Световната купа Марко Одермат от Швейцария, който триумфира с общо време от 2:09.35 минути. Втори на 0.19 зад него се нареди словенецът Жан Кранец, който бе най-бърз във второто спускане и си спечели шест позиции спрямо първия. Бронзът остана за действащия световен шампион Матьо Февр, който завърши на 1.34 зад Одермат.

Програмата на състезанията по ски-алпийски дисциплини на Олимпийските игри в Пекин продължава във вторник от 5:00 часа сутринта българско време с женското спускане. В сряда от 4:15 и 7:45 пък ще се състоят двата манша на мъжкия слалом, в който освен Алберт Попов ще участва и вторият българин Камен Златков, който не стартира днес.


 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

11

Анонимен

преди 2 години

17-ти .....постижение! А от мен искат всеки ден да уточнявам лагерни шийки на валове като за световен рекорд и го правя. Стиа с тия физкултурници!

10

Gargamel

преди 2 години

Браво на Алберт! Гледах и двата манша и направи страхотно второ спускане. При сегашните инвестиции на нашата държава в спорта, това си е направо страхотно постижение. Само се замислете - от години карам в България и на нито един от трите ни по-големи курорти не съм видял да тренират състезатели - било юноши, било деца и т.н., а като излезе човек извън България навсякъде има винаги поне по две, три затворени писти за тренировки на местни или национални отбори - за какво си говорим изобщо?

9

Ghost

преди 2 години

Браво!

fallback