Лудогорец и Мура не излъчиха победител и завършиха при резултат 0:0 в първи мач от втория квалификационен кръг за турнира Шампионска лига.

Българският шампион бе съставът, който повече владееше топката, но чистите положения за гол бяха по равно, предаде  Gol.bg
.
Двата тима подходиха доста предпазливо към срещата и чак в последните 10 минути си размениха по една греда, която събуди зрителите по трибуните. В 78-мата минута Елвис Ману удари десния страничен стълб, а 5 по-късно капитанът на Мура разтресе напречната греда.

Така двубоят завърши при резултат 0:0 и всичко ще бъде решено след седмица, когато двата тима ще се изправят отново един срещу друг, но този път в Разград.

В 10-тата минута Лудогорец стигна до първото си чисто голово положение. Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, Игор Пластун игра с глава и насочи топката опасно към сглобката на вратата, но все пак след рикошет "орлите" получиха само корнер.

Последваха равностойни минути с лек превес на разградчани. В 30-тата минута обаче домакините имаха прекрасна възможност да открият резултата. Клепач нанесе прекрасен удар с левачката, но Кахлина успя да избие с върха на пръстите си. В ответната атака Каули опита далечен изстрел, но кълбото прелетя над вратата.

Играта леко се отвори и в 40-тата минута Каули имаше добра възможност да открие резултата, но и неговият шут мина високо, високо над вратата.

Две минути преди края на полувремето Лудогорец имаше 100%-во положение. Сотириу получи великолепна топка отдясно. Той нанесе удар от границата на малкото наказателно поле обаче не успя да намери рамката на вратата и резултатът се запази.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Домакините от Мура започнаха силно втората част и секунди след подновяването на играта създадоха добро положение за гол. "Орлите" обаче показаха добри умения в защита и предотвартиха опасността.

Последваха още силни минути за словенците и в следващия четвърт час те създадоха доста опасни положения пред вратата на Лудогорец. Намирането на рамката на вратата обаче беше проблем.