Снимка: Pixabay
fallback

Великобритания няма да допуска нискоквалифицираната работна ръка от чужбина и ще изисква от всички квалифицирани работници, желаещи да работят в кралството, да имат предложение за работа, да отговарят на стандартите за заплащане и да владеят английски, предаде Ройтерс.

"Нашата нова имиграционна система ще затвори кранчето за нискоквалифицираната работна ръка от чужбина", написа британският вътрешен министър Прити Пател в статия за неделното издание на в. "Сън". "От догодина всички квалифицирани работници ще трябва да съберат достатъчно точки, за да работят в Обединеното кралство. Те ще трябва да владеят свободно английски, да имат твърда оферта за работа и да покриват изискванията за заплащане", допълва тя. Пател посочва, че с този план "цялостният брой" на имигрантите ще намалее.

Според някои опозиционни политици ограничаването на имиграцията може да навреди на сектора на обществените услуги, например на Националната здравна служба, разчитаща донякъде на граждани от ЕС, които работят като медицински сестри и лекари.

Правителството заяви, че ще дава допълнителни точки на тези, които работят в сектори, където има недостиг от подготвени кадри.

Лондон и Брюксел ще прекарат тази година в преговори за споразумение за отношенията след Брекзит, което да влезе в сила от 1 януари догодина. Основната конфликтна точка в тези преговори е доколко ще се отклонява Великобритания от регулациите на ЕС.

Обединеното кралство напусна Евросъюза в края на януари, но до 31 декември е в сила преходен период, през който няма да има особени промени в досегашната ситуация.

Към момента европейските граждани имат право да се движат свободно между държавите членки. Някои британци гласуваха за Брекзит на референдума през 2016 г., за да бъде намален броят на пристигащите във Великобритания хора, отбелязва Ройтерс. (БТА)

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

72

Одд

преди 4 години

Начетох се на писаниците на мрънкала, дето нямат трудови навици и явно нямат желание да придобият такива. На един му искали препоръки (ти са видиш), друг го дискриминирали, езикът, хората, футболът, времето...Има ли сектор от британската икономика, който да не добре развит? И за да се поддържат развити, в тях работят специалисти. От цял свят. Ако в шестата световна икиномика не можеш да прокопсаш, търси причината другаде. Само че неудачникът никога не я търси у себе си. Той търси оправдания.

71

Анонимен

преди 4 години

До 58Преди една година бях в Лондон, бячках към Бритиш ЕърУейз, с храни за самолетите. Бачках по 14 часа и над 200 ч. на месец. Накаря, защото имах повече от 200 часа ми отдържаха повече пари. Взимах - чисто 1500 паунда, плюс минус за разходи - баланса ми беше едно голямо нищо от 100 паунда. Заминах за Германия и се родих. Евтина храна, не толкова скъпи квартири като в Лондон. И сега баланса ми е в пъти над мизерията в Англия. Няма постоянни ветрове и е по-топличко.

70

от сидней,австралия

преди 4 години

Ако някой си бе направил труда да провери детайли, щеше да напише че за нивото на англйски, необходим за пребиваване и работа, ще се изисква ИЕЛТС профишънси левел, което значи ИЕЛТС 7. Ай на печелившите честито, да гоните седмиците със студентчетата по залите на британски съвет. А да, и си платете рекета, щот седмици ще видите през крив макарон. Който разбрал, разбрал съвета ми. Па който не, ще се явява през месец на дати и ще се набутва с 6.5Кой разбрал, разбрал. По3драви от слънчево Сидней

fallback