Левски постигна победа с 3:0 над Черно море в среща от 9-ия кръг на efbet Лига, която се игра на "Герена".

След този мач "сините" са втори в класирането с актив от 20 точки и са на точка зад лидера Лудогорец.

Станислав Иванов откри за домакините в 21-ата минута, а Паулиньо се разписа десет минути след това и удвои аванса им. За класическия резултат точен бе Робърта в 35-ата минута.

Два гола пък бяха отменени на гостите. В 10-ата минута попадение на Жоржиньо бе отменено заради спорно нарушение, а в 34-ата минута Актау също вкара. Този път попадението бе правилно отменено заради засада

И попадение на домакините бе отменено заради засада в 63-ата минута съвсем правилно.