fallback

Има ли разминаване между субективното възприятие и официалните данни за престъпността? Всеки ден се натъкваме на десетки новини за престъпления и се чудим - дали няма да ни засегне и нас.

Обири, кражби, насилие - всеки ден виждаме кадри от такива престъпления. Нищо чудно, че се страхуваме и се питаме дали не семе следващите.

Според Евростат обаче с всяка изминала година ЕС става все по-сигурно място, съобщавa DW. Например, обирите и кражби на коли са значително намалели.

Нещо повече, в класациите за най-опасните градове не фигурира нито един европейски.

Според Германската федерална криминална служба в страната са били извършени 5,5 млн, престъпления. Макар и това число да е внушително, през 2018 г. германските следователи са отчели 3.6% спад в престъпността.

 Статистиките обаче не казват всичко - не е ясно дали отчитат действителния брой на престъпленията, защото някои жертви не се обръщат към властите.

И все пак всеки пети се притеснява, че може да стане жертва на обир. В действителност обаче шансът ни е много по-малък.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

5

Анонимен

преди 4 години

Глупости на търкалета и пропаганда на ДВ...

4

Анонимен

преди 4 години

много триеш бе цензурастин. да те еват цял катун мангалоиди тебе и целата ти рода и цялата улица козяк. да го вадят от гъзо на мустафа и да ви го подават в устичките на всичките. анатема. за борянка също един гоуем ромски неумит.

3

Анонимен

преди 4 години

Страхът е инстинкт за самосъхранение на всяко човешко същество!Друг е въпроса доколко всеки индивид е в състояние да контролира своя страх до една или друга степен в различни житейски или екстремални ситуации!Въобще, прислушвайте се към инстиктите си, могат да ви спасят живота!

fallback