България допусна загуба с 2:3 (25:22, 19:25, 25:16, 19:25, 19:21) гейма от Япония във втората си среща от турнира от Волейболната лига на нациите във Варна. След тази среща националите ни имат три победи и пет загуби и 8 точки в актива си. Победата бе трета за Япония в надпреварата, като азиатците имат 5 загуби и 8 точки.

Силвано Пранди направи три промени в стартовия състав на България в сравнение с вчерашния двубой с Австралия. За България срещата започнаха Георги Братоев, Красимир Георгиев, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Розалин Пенчев, Цветан Соколов и либеро Владислав Иванов.

Срещата започна изключително оспорвано, а резулататът, който до първото техническо прекъсване бе изравняван 7 пъти, се движеше точка за точка. С отлична атака и точка на Юки Ишикава японците водеха с 8:7 при първото техническо прекъсване. След прекъсването резултатът бе изравняван три пъти, след което България успя да поведе с 2 точки при 13:11. След грешка в атака на Цветан Соколов гостите успяха да изравнят при 14:14, но при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за домакините. Япония на няколко пъти успяваше да се приближи на точка от националите ни, но все пак в края на гейма България успя да поведе с 4 точки при 22:18. След грешка на японците при изпълнението на начален удар България взе първата част с 25:22.