Снимка: архив, Ройтерс
fallback

Пълна забрана за найлоновите торбички влезе в сила днес в Танзания, като нарушителите са заплашени от сериозни глоби, предаде ДПА.

Източноафриканската държавна се присъедини към други африкански страни като Руанда и Кения и забрани замърсяващия околната среда продукт. Който произвежда найлонови торбички, е заплашен от глоба до 400 000 долара или две години затвор.

Лицата, които използват найлонови торбички, ще бъдат глобявани с около 13 долара, каза държавният министър на околната среда Дженюъри Макамба.

Националният съвет за управление на околната среда посочи в разпространено днес съобщение, че са били събрани около 200 тона найлонови торбички в Дар ес Салам в кампания, продължила около две седмици.
Защитниците на околната среда приветстваха забраната.

Пластмасовите изделия са най-големият замърсител на околната среда и тих убиец на нашата природа. Така е защото са нужни 100 години, за да се разгради една найлонова торбичка, каза директорът на местното подразделение на Световния фонд за дивата природа.

В съобщение на сайта на организацията се посочва, че Танзания се е присъединила към около 12 страни от Африка, които или са забранили, или са въвели налог върху найлоновите торбички, за да се контролира и в крайна сметка да се спре употребата им. (БТА)
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

16

Ха-ха-ха

преди 4 години

Докато се пъчим, че сме европейци африканците ни задминаха! И по заплати също...

15

видял

преди 4 години

В Кения наистина са забранени найлоновите торбички отдавна. Леки автомобили втора ръка над 8 г. също не могат да се регистрират.Все пак има проблем с мръсния въздух - движат се много стари камиони и автобуси, също така платмасови *** се горят за да не замърсявят уж видимо, но тровят въздуха.Абе има какво да се направи ... иначе това са райски местенца

14

Анонимен

преди 4 години

Чакаме след още 20г управление на мутрата и нашата държава да насигне Африка

fallback