Звездата на Барселона Лионел Меси счупи нов рекорд в Испания. Снощи аржентинецът вкара втория гол за победата на Барселона като домакин над Атлетико Мадрид с 2:0 в дербито на 31 кръг в Ла Лига.

Меси опъна мрежата на столичани в 87-ата минута и по този начин стана футболистът с най-много победи в Примера дивисион - 335.

Меси изпревари легендарния вратар на Реал (Мадрид) Икер Касияс, който има 334 победи в Испания, а сега играе за португалския Порто.

Първият гол за домакините вкара Луис Суарес в 85-ата минута. Каталунците предвкусват 26-ата титла, тъй като вече водят с 11 точки пред втория Атлетико. До края на първенството остават седем кръга.