Снимка: SpaceX
fallback

Илон Мъск си постави нова амбициозна цел – да сложи край на дългите полети. Благодарение на пътническата ракета, която SpaceX строи, пътят от Лондон до Ню Йорк ще отнема едва 29 минути, а до Сидни – по-малко от час.

Според експертите от швейцарската компания UBS, използването на космическото пространство, за да са намалят полетите от поне 10 часа на само няколко минути, напълно ще "канибализира“ съществуващата вече индустрия.

По думите на Мъск, подобни полети ще се извършват до 2030 г., а според UBS, тогава този бизнес ще струва 15 милиарда долара.

Бъдещето на пътуването на дълги разстояния ще включва ракета, която ще пътува на ръба на земната атмосфера и после ще се връща обратно на Земята. А според експертите, вероятността космическият туризъм да се превърне от научна фантастика в реалност е огромна, не само заради напредването на технологиите, но и заради състезанието между SpaceX и Virgin Galactic.

А с оглед на това, много хотели обмислят да създадат свои филиали в космическите станции.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

86

Анонимен

преди 5 години

Най - голямата част от горивото се хаби при излитането. Самолетното излитане отнема повече време, но е по - безопасно и много по - икономично. Ракетните ускорители могат да се използват след като се изчерпят височинните възможности на реактивните двигатели. За фен на Мъск и екологичните му електромобили требе да си крайно недоразвит за да не се сетиш, че само едно излитане по схемата, която си описал, ще елиминира екологичния ефект от двегодишната работа на заводите на Тесла за коли.

85

до долния

преди 5 години

А ти май забрави, че 85% от връщащия се бустер се строи наново... Тоест, не стига, че не е надежден заради многократната употреба, ами е и скъп, понеже има функционалности и операции по работата с него, които го оскъпяват... Мъск още не е изкарал човек в космоса, ти ми говориш да закачиш за многократна бомба самолет и да го качиш на 120 километра... Докато 30 години тази технология не функционира БЕЗ ЖЕРТВИ, едва ли разумен човек ще се възползва от нея ;)) За тебе знам, на първия полет си ;))

84

До 90

преди 5 години

С въпросното нещо което си написал и си се опитал да се направиш на капацитет показваш колко си неук.Полета ще се прави с един бустер ,който забележи ,че след като изкара ракетата на ръба на космоса ,ЩЕ СЕ ВЪРНЕ ОБРАТНО в начална позиция или май забрави ,че "нетехнологичните" СпейсХ имат такава технология ? А можеш ли да ми покажеш руските ракетни буустери как се връщат ? А то такова нещо няма при руснаците и това са го виждали само на клипчета ,защото са още в миналия век :))

fallback