Колумбия се реваншира по блестящ начи за лошия старт в група Н на Мондиал 2018 и срази Полша с 3:0 на стадиона в Казан.

Южноамериканците надиграха съперника си по всички параграфи и с страхотно изработени три гола запазиха шансове за излизане от групата, за сметка на Полша, която след загубата днес ще каже чао на световното след последния си мач в групата.

Наказателната акция на Колумбия започна в края на първото полувреме, когато Хамес Родригес центрира отлично пред вратата, където Йери Мина с глава порази мрежата. След почивката поляците опитаха да изравнят, но звездата им Роберт Левандовски пропусна златен шанс.

След това Фалкао се измъкна сам срещу вратаря и направи 2:0, а Куадрадо довърши съперника с трети гол след страхотна асистенция на Хамес.