Повечето хора губят средно по 69 минути на ден в нежеланието си да се занимават с неприятни дейности. Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Отлагането на неприятни задачи отнема на хората 69 минути дневно, пише в. "Дейли експрес", позовавайки се на резултатите от проучване, направено във Великобритания от търсачката Bing Uk.

Изгубеното в размотаване време се равнява на три години от живота.

Данните от допитването показват, че повечето хора губят средно по 69 минути на ден в нежеланието си да се занимават с неприятни дейности. Един на всеки петима обаче губи над два часа.

Жените по-често от мъжете /59 срещу 50 процента/ избягват да вършат неща, които не са им по сърце.

Навикът да се отлагат неприятните задачи се овладява с напредването на възрастта. Докато 65 процента от анкетираните на възраст между 18 и 24 години признават, че се "помайват" поне веднъж на ден, само 51 процента от хората над 55 години отлагат неприятните задължения.

Когато става въпрос за романтика, 54 процента от анкетираните признават, че са събирали кураж да поканят някого на среща два дни. Един на всеки петима души споделя, че решението да се раздели с партньор му е струвало цели два месеца.

"Изчистването на списъка с неща, които трябва да се свършат, ни помага да се съсредоточим по-внимателно върху целите си. Изглежда обаче повечето хора предпочитат да умуват как да направят нещо, вместо да пристъпят към действие", казва психологът Хъни Ланкастър, пише БТА.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase