Емил Милев продължава да цели мишените по шампионски, но под флага на САЩ. Снимка:Reuters

На Олимпийските игри в Лондон може и да участваме с най-малката делегация от Токио през 1964 година – с 63-имата си спортисти, но българи продължават да показват класа, макар и под чужд флаг.

На гребния канал Александър Александров финишира в дисциплината скиф и донесе точки за Азербайджан.

Многократният юношески и младежки шампион на планетата завърши пети в класическата дистанция от 2 км за 7:09,42 мин.

Родното гребане, което излъчи единствения шампион на предната Олимпиада в Пекин през 2008 година в лицето на Румяна Нейкова, няма представител на английския канал.

Иначе Мае Дрисдейл от Нова Зеландия спечели златото, финиширайки първи за време 6:57,82 мин.

Той взе реванш за  игрите в китайската столица и донесе трета титла на страната си в Лондон.

Така Александров накара светът отново да заговори за Азербайджан след третото място на Валентин Христов във вдигането на тежести.

Азиатската страна си напазарува половин отбор в един от най-медалоносните ни спортове на Олимпийски игри.

Емил Милев, който в Атланта през 1996 година стана  вицешампион, пък стреля днес за САЩ и завърши 13-и на 25 м на бърза стрелба с пистолет.  Кубинецът Леурис Пупо спечели златото.

Голямата надежда на САЩ за титла в борбата пък е свързана със свръхтежкия Тервел Длагнев.