Снимка: БГНЕС
fallback

Масово собственици на фирми в Благоевград, свързани с ресторантьорския бизнес се оплакват от драстично намаляване на работата.

Според тях въведените противоепидемични мерки са несправедливи, а финансова помощ от страна на държавата не се предоставя на всички нуждаещи се, .

Oще по темата

Борислав Борисов е собственик на борса за напитки, която снабдява най-често заведения и нощни клубове. След затварянето на дискотеките и въвеждането на вечерен час за ресторантьорите, работата му намаляла с над 80%. Казва още, че ще бъде принуден да съкрати поне 16 души.

"Без нощни заведения, механи, ресторанти, реално цялата тази организация от 40-50 човека, трябва като първата вълна или да ги изпратя вкъщи повече от половината, или някои да си загубят работата. Най-вероятно тези, които са дошли последно на работа, те и първи ще си тръгнат, защото не може цялата група да остане при неработещ бизнес", обяснява пред БНТ Борислав Борисов.

За да не чакат да ги съкратят, част от служителите сами решили да напуснат работа и да се ориентират към по-сигурни позиции.

Като Величка Митрева, която е била дистрибутор на алкохол.  "Заради тази несигурност през последните 2 години, реших да се ориентирам да търся по-сигурното всъщност, аз съм завършила педагогика и реших да отида да работя в училище", казва тя.

Музикантите, които работят в нощните клубове също напускат.  "Аз познавам много музиканти, над 50-60% са станали вече майстори … гипсокартони, мазилки", оплаква се музикантът Кристиян Пищолски.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

28

Уточнение

преди 2 години

До Анонимен Каква хазна пълниш ти, бе? Без касов апарат, със "служебен бон" за задължение на сервитьорката Ани към бармана Пешо вместо фискален бон! Един лев не внасяте в хазната, а и осигурявате персонала на минимална заплата, та и на половин такава.Храната не става за нищо, а обслужването е оле-мале.

27

Анонимен

преди 2 години

Интересно как само се хленчи. Едните хленчат, че не можели да ходят по заведения, понеже са затворени, а другите - че не могат да работят, защото са ги затворили. И в двата случая можеха да се ваксинират и да си ходят по заведения или да работят, но и в двата случая само хленчат и не правят нищо. С хленчене само става ли нещо?

26

мак

преди 2 години

Човек може да се преквалифицира, дори и собственик на кръчма може. Не е казано, че трябва да си кръчмарин цял живот. И да се научат на добро обслужване и предлагане на качествени продукти. И малко разбиране, че не се намират в пустиня и никой не е длъжен да им слуша децибели по всяко време. Положението ще се оправи, който е бил добър, клиентите му ще се върнат при него.

fallback