Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Dnes.bg
fallback

Германия се надява за отваряне на страната след коронавирусните ограничения през втората половина на май, предаде Асошиейтед прес.

Началникът на канцеларията на германския канцлер Ангела Меркел - Хелге Браун, каза, че е много скептичен по отношение на въпроса за пътувания около Великден, който се пада по католическия календар в първия уикенд на април.

Според Браун може да има значително разхлабване на ограниченията върху пътуванията и развлекателните дейности от Петдесетница нататък. Тази година Петдесетница се пада по католическия календар на 23 май.

Според ръководителя на канцеларията на Меркел Германия може да се върне към пълната нормалност през лятото, ако производителите на ваксини спазят обещанията си за доставки и ако няма нови мутации на коронавируса, които пораждат въпроси за цялостния успех на ваксинационната кампания.

В Германия досега с първа доза са инжектирани 5,7 процента от населението, а с две дози едва 2,8 процента.
В страната се разпространява британският вариант на вируса, което е причина да няма спад в броя на новите случаи на зараза въпреки взетите мерки.

На 3 март Меркел и провинциалните премиери се договориха да удължат мерките на локдауна до 28 март, но начертаха пътна карта за облекчаване на някои правила в райони с по-ниско разпространение на заразата. (БТА)

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase

fallback
fallback

Коментари Напиши коментар

7

Анонимен

преди 3 години

Само пандиз за швабите. Те ни натресоха комунизма. Нека сега дъртата комyниска им стопи лагерите.

6

Не!

преди 3 години

Не разбрахте ли, че и в миша дупка да се наврете заразата ще премине през нас. Локдауните не работят. Не са ви виновни нито моловете, нито заведенията които работят от няколко дена. Мерките са ПОЛИТИЧЕСКИ!

5

Бочко Суджи

преди 3 години

Аз управлявам пандемията най-добре. Вижте какво става в Швеция,Германия,Гърция,Турция,Румъния. Пуснахме всичко и на 5-тия ден вдигнахме и броя заразени.Какво повече искате не мога да разбера.

fallback